Strona główna Kultura i imprezy

Światowy Dzień Fotografii w Nowym Sączu

Reklama

Już 19 sierpnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Fotografii. Z tej okazji Sądecka Grupa Fotograficzna przygotowała specjalne wydarzenie, które odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Podczas imprezy będą miały miejsce panele tematyczne, spotkania autorskie, warsztaty, a także projekcja filmowa. Dodatkowo dla gości przewidziana jest wystawa zabytkowego sprzętu fotograficznego, foto-ścianka oraz smaczny poczęstunek.

Nasze wydarzenie rozpoczniemy od panelu tematycznego wprowadzającego nas w świat „rysowania za pomocą światła”. Razem powrócimy do czasów Daguerre’a i Niépce’a, aby następnie przenieść się w XXI wiek i lepiej zrozumieć fenomen popularyzacji fotografii na świecie. Podsumowując poprzedni wykład, wyruszymy w dalszą podróż, w trakcie której omówimy jaką rolę w dzisiejszych czasach odgrywają aparaty w naszych smartfonach.

Kolejną część wydarzenia rozpocznie Kamil Bańkowski, który opowie o architekturze krajobrazu oraz fotografowaniu w podróży. Następnie zaprezentujemy sposób ukazania piękna i zmienność otaczającego nas świata przy wykorzystaniu fotografii poklatkowej.

Ostatnim prelegentem będzie Krzysztof Racoń – dokumentalista, opowiadający o ludziach, miejscach i przywiązaniu do nich, a także o wszechobecnym przemijaniu. Na zakończenie zaprosimy uczestników na projekcje filmową, która przedstawi biografię wybitnego brazylijskiego fotografa – Sebastião Salgado.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 20 pod adresem sadeckagf.pl/SDF2017

Organizatorzy: Sądecka Grupa Fotograficzna, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „Orion” oraz Stowarzyszenie „Dla Miasta”

tekst nadesłany przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

światowy dzień fotografii w Nowym Sączu 2017