Strona główna Twoje miasto

Święto policji – odznaczenia i awanse

policja1
Uroczystości przed Komendą Miejską policji w Nowym Sączu. Fot. Urząd Miasta Nowego Sącza

Sądeccy policjanci odebrali dziś (22 lipca) odznaczenia i awanse podczas obchodów 95-lecia powstania Polskiej Policji oraz 15-lecia Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W uroczystościach przed komendą przy ul. Grottgera, wziął udział wiceprezydent Jerzy Gwiżdż, radni miejscy, przedstawiciele sejmiku wojewódzkiego oraz samorządów lokalnych, a także sądeccy duchowni wraz z ks. prof. Stanisławem Sojką. Podczas uroczystości gościli także przedstawiciele słowackiej policji ze Starej Lubovni.

Odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Ministra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, a także awanse Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, funkcjonariuszom wręczał młodszy inspektor Paweł Dzierżak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, a także inspektor Marek Rudnik, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.

Podziękowania za szczególny wkład we współpracę z sądecką policją odebrali także: Marta Mordarska, pełnomocnik prezydenta ds. społecznych, radny Przemysław Gawłowski oraz radny Józef Gryźlak, którzy otrzymali okolicznościowe grawertony.

Za ciężką pracę sądeckim policjantom podziękował wiceprezydent Jerzy Gwiżdż: – Z okazji państwa święta chciałem przekazać życzenia. Wszystkiego najlepszego – tak w pracy, jak i w domu, tak w służbie, jak i poza nią. Dziękuję Państwu za to ostatnie 15 lat służby w Komendzie Miejskiej Policji, a także za lata wcześniejsze. Dzięki wam wszyscy czujemy się bezpieczni.

Podczas uroczystości inspektor Marek Rudnik, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu przekazał na ręce podinspektora Jarosława Tokarczyka, Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji, okolicznościową szablę: – Szanowni państwo, w naszym gronie jest młody podpułkownik. Był taki zwyczaj, że kiedy młody major zostawał podpułkownikiem, otrzymywał szablę. Taką szablę Jarku otrzymujesz od nas, od całej kadry. Gratuluję ci i życzę powodzenia.

Na zakończenie uroczystości słowa podziękowania do zgromadzonych funkcjonariuszy policji przekazał młodszy inspektor Paweł Dzierżak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie: – Dzisiaj jest taki dzień, kiedy bardzo ważne jest, aby wyeksponować trzy słowa: gratuluję, dziękuję i życzę. To, że komendant miejski może się szczycić mianem jednostki najlepszej w województwie, to jest właśnie wasza zasługa. Gdyby nie wasza codzienna praca, nas nie byłoby w tym miejscu. Za to wam bardzo dziękuję. Życzę wam satysfakcji z każdego dnia służby. Takiej satysfakcji, która będzie wam dawać motywację do dalszej pracy.

Uroczystość, od strony artystycznej, uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza