Strona główna Wiadomości

Sygnalizacja świetlna na Rondzie Solidarności działa inaczej niż dotychczas

Rondo Solidarności Nowy Sącz
Rondo Solidarności. Fot. JM / Twój Sącz

Na Rondzie Solidarności zmodernizowany został program sygnalizacji świetlnej – podaje Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu. „Obecnie funkcjonuje ona jako pięciofazowa z regulacją w zależności od natężenia ruchu – dla umiarkowanego i szczytowego natężenia” – czytamy w komunikacie na ten temat.

Na rondzie wprowadzono również dodatkowe strzałki zezwalające na skręt warunkowy. – Jadąc na przykład z ulicy Prażmowskiego, można teraz bezkolizyjnie i na jednym cyklu światła zielonego przejechać w kierunku Krynicy – tłumaczy Grzegorz Mirek, dyrektor MZD w Nowym Sączu.

Rondo Solidarności to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w mieście. Praktycznie nie ma tygodnia, w którym w tutaj – u zbiegu ruchliwych ulic: Królowej Jadwigi, Prażmowskiego, Kilińskiego i Al. Piłsudskiego – nie doszło do kraksy. W 2014 roku policja odnotowała w tym rejonie 7 wypadków i 43 kolizje.

Według Miejskiego Zarządu Dróg wprowadzone obecnie zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej  „mają na celu zwiększenie przepustowości na całym skrzyżowaniu i upłynnienie ruchu”.

(JO)