Strona główna Kultura i imprezy

Sylwester pod ratuszem. Swoje największe przeboje zaśpiewa Urszula

Władze Nowego Sącza zapraszają 31 grudnia do wspólnego pożegnania 2018 i powitania nowego, 2019 roku. Sylwestrowa zabawa rozpocznie się na Rynku, 31 grudnia o godz. 22:30.

Na scenie pod ratuszem wystąpią Jan Stosur oraz zespół Ble Ble. Gwiazdą sylwestrowej nocy będzie Urszula, znana z takich przebojów jak m.in. „Dmuchawce,latawce,wiatr”, „Na sen”,”Rysa na szkle”,”Malinowy król”,”Konik na biegunach”. Występ popularnej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów rozpocznie się o godz. 23:20. Urszula z zespołem zaprasza wszystkich do zabawy:

W noc z 31 grudnia na 1 stycznia należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu w centrum Nowego Sącza. Jak informują lokalne władze, między godz. 22:30 w poniedziałek a 1:00 we wtorek nastąpi wstrzymanie ruchu i wjazdu na Rynek z ulic: Lwowskiej, Wyszyńskiego, a także zablokowanie przejazdu przez Rynek z wyjątkiem tylnej części (oś Kazimierza Wielkiego – Dunajewskiego). Uwaga! Wstrzymanie wjazdu na Rynek z ulicy Kazimierza Wielkiego zaplanowano od godziny 23:55 do 0:15, w trakcie pokazu sztucznych ogni.

Sylwestrowa zabawa na nowosądeckim rynku urządzana jest od lat, ale na scenie nie zawsze występują znani wykonawcy i zespoły. Na koniec 2011 roku gwiazdą sylwestrowego, miejskiego koncertu była Kasia Kowalska, a we wcześniejszych latach m.in. Formacja Nieżywych Schabuff, Brathanki, Łzy oraz Blue Cafe. W latach 2012 – 2016 pod ratuszem urządzano tylko skromne potańcówki przy muzyce serwowanej przez DJ`a lub mało znanych lokalnych wykonawców.

Do huczniejszych imprez powrócono w ubiegłym roku, kiedy władze miasta zaprosiły na sylwestrowy koncert Krzysztofa Krawczyka – 71-letniego weterana polskiej sceny. W tę niepowtarzalną noc zapłacono mu równie niecodzienne honorarium – przekraczało 80 tys. zł. Całość Sylwestra 2017/2018 kosztowała niespełna 150 tys. zł.

Całkowite koszty tegorocznej zabawy nie są jeszcze znane. Wiadomo tylko, że wyłoniona w przetargu firma zainkasuje za obsługę techniczną (budowa sceny, nagłośnienie, zabezpieczenie, pokaz sztucznych ogni itd.) 85 tys. zł brutto. Odrębnym wydatkiem są honoraria artystów.

(JO)

Urszula Sylwester 2018 Nowy Sącz

Reklama