Strona główna Twoje miasto

Synaj w Nowym Sączu

20161125_synaj_nowysacz_56Trwając w atmosferze niedawno przeżywanych Światowych Dni Młodych Biuro Okręgowe ŚDM w Nowym Sączu zaprosiło przyjaciół z Diecezji Tarnowskiej do wspólnego przeżywania kolejnego już spotkania „Synaj”. Spotkanie to było okazją do powrotu do czasu spędzonego w Nowym Sączu podczas Tygodnia Misyjnego oraz chwil na krakowskich Brzegach i spotkania z Papieżem Franciszkiem.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zgromadziło się kilka tysięcy młodych osób, którym towarzyszył biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej Leszek Leszkiewicz oraz prezydent Ryszard Nowak.

O spotkaniu młodych w Nowym Sączu biskup Leszek Leszkiewicz powiedział: – Nowy Sącz jest miastem pełnym energii młodych ludzi, zawsze otwartym, gościnnym, w którym czuć ducha wiary.

20161125_synaj_nowysacz_37Zgromadzoną w hali MOSiR młodzież powitał Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. – To dla mnie wielka przyjemność patrzeć na tylu młodych ludzi. To owoc światowych Dni Młodzieży, który świadczy o tym, że zarówno Nowy Sącz, jak i Diecezja Tarnowska żyły tymi dniami i były to dla nich niezwykle ważne wydarzenia. Życzę wam głębokich przeżyć i zachęcam do tego, by takie spotkania odbywały się często. Być może Światowe Dni Młodzieży nie odbędą się już w takiej formie i tak jak to miało miejsce w tym roku, ale będziemy o nich pamiętać, bo było to wydarzenie, które zarówno dla młodych, jak i starszych świadczyło o tym, że jesteśmy gotowi służyć nie tylko Panu Bogu, ale także sobie nawzajem. Daliśmy świadectwo nie tylko sobie, ale całemu światu. Życzę wam wrażeń duchowych, ale także tych przyjacielskich – powiedział prezydent.

Ryszard Nowak już tego dnia zaprosił młodych ludzi na kolejne spotkanie Synaj. – Jestem pod wielkim wrażeniem 7. spotkania Synaj i liczbą młodych ludzi, którzy żyją wspomnieniami Światowych Dni Młodzieży. Radość, optymizm i życzliwość emanowały z ich młodości. Już dzisiaj zaprasza młodzież na kolejne spotkanie Synaj w przyszłym roku – powiedział w rozmowie z biskupem Leszkiem Leszkiewiczem prezydent.

Synaj w Nowym SączuTematem 7. Synaju była świętość. Obchody podzielone na dwa etapy rozpoczęło czuwanie w dekanatach w czasie wspólnego przeżywania Nocy Świętych. Kolejną jego częścią było spotkanie w Nowym Sączu, gdzie młodzi ludzie z całej diecezji spotkali się, aby wspólnie przeżyć pochód świętych.

Synaj w Nowym Sączy rozpoczęła katecheza (Brzegi 30.07.2016 – Nocne Czuwanie), podczas której Papież Franciszek zachęcał do zostawienia śladu w świecie, w którym żyjemy. Po jej zakończeniu kilka tysięcy osób przeszło w pochodzie świętych, aby wspólnie przeżyć eucharystię w kościele Matki Bożej Niepokalanej pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza.

Synaj Nowy Sącz 2016Po Mszy świętej i wspólnym posiłku młodzież wróciła na halę MOSiR, gdzie obyła się integracyjna zabawa andrzejkowa. 7. Synaj w Nowym Sączu zakończyło uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego oraz apel.

tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama