Strona główna Twoje miasto

Szkoły, wspólnoty i spółdzielnie mogą powalczyć o Podwórko Talentów NIVEA

Podwórko Talentów NIVEA

Już dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu! Święto ustanowione zostało przez Organizację Narodów Zjednoczonych w uznaniu dla wpływu sportu na rozwój człowieka. NIVEA doskonale wie jak ważne jest zachęcanie do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Dlatego kontynuuje działania związane z akcją Podwórko Talentów NIVEA. W ramach konkursu w tym roku wybudowanych zostanie 20 kreatywnych placów zabaw, z których każde podzielone jest na trzy strefy – artystyczną, naukową i sportową.

Sport jest niezwykle istotny w życiu każdego z nas – wpływa na poprawę zdrowia i kondycji, a także pozytywnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Dlatego tak ważny jest rozwój sportowy dzieci. Aktywności sportowe na świeżym powietrzu to nie tylko świetna zabawa, ale i nabywanie zdrowych nawyków na przyszłość. Dzieci, które więcej ćwiczą mają mniejsze problemy ze skupieniem uwagi i uczeniem się. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie również na pamięć i koncentrację. Co więcej, dzięki sportowej strefie Podwórka Talentów NIVEA dzieci nie tylko ćwiczą koordynację i poprawiają swoje umiejętności ruchowe, lecz także uczą się zasad fair play.

Podwórko Talentów NIVEA pomaga w budowaniu relacji, zarówno z rówieśnikami, jak i rodzicami. W świecie smartfonów i komputerów, to bardzo ważne, żeby dzieci miały okazję do spędzania czasu i zabawy w gronie najbliższych. Podwórko Talentów NIVEA daje takie możliwości. Stanowi doskonałą alternatywę dla urządzeń elektronicznych i sprzyja wszechstronnemu rozwojowi. W strefie sportowej znajdziemy wiele urządzeń, które nakłaniają dzieci do współpracy i pomagają nawiązywać nowe znajomości. Rozwijanie sportowych zainteresowań przyczyni się także do zwiększenia pewności siebie. Dzięki zabawie na Podwórku Talentów NIVEA dziecko, poprzez osiąganie kolejnych sukcesów, poczuje się pewniej i uwierzy w swoje możliwości. Pamiętajmy, że zachowania z dzieciństwa mogą zaprocentować w przyszłości – mówi dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięca i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.

Na Podwórku Talentów NIVEA na najmłodszych miłośników sportu będą czekać takie atrakcje jak kubik wspinaczkowy – rozwijający koordynację ruchową, zwinność, gibkość i orientację przestrzenną, czy trampolina. Dzięki urządzeniu do balansowania dzieci będą mogły poćwiczyć równowagę. Mnóstwo zabawy dostarczy także huśtawka bocianie gniazdo, z której jednocześnie może korzystać kilkoro dzieci. Współzawodnictwo i gimnastykę będą one mogły natomiast rozwijać korzystając z przygotowanych gier – twistera, toru do kapsli czy skoku w dal.

W tym roku do wygrania jest 20 niezwykłych Podwórek Talentów NIVEA. Swój udział w konkursie mogą zgłaszać gminy, szkoły, wspólnoty i spółdzielnie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia. Dla zainteresowanych organizatorzy przygotowali dwie ścieżki – tradycyjną, w której wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.podworko.nivea.pl oraz jurorskiej, w której do zgłoszenia dołączyć należy krótką prezentację lub film ukazujący talenty dzieci, dla których powstać ma Podwórko Talentów NIVEA. Wyniki obrad jury poznamy już na początku maja, natomiast pozostali uczestnicy rywalizować będą w głosowaniu internautów, które potrwa do 21 czerwca.

NIVEA to marka, która od 17 lat prowadzi działania wpisujące się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym czasie zrealizowała takie akcje jak „Błękitne Żagle”, „Bezpiecznie z  NIVEA i WOPR” „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA” oraz „Szkółki Piłkarskie NIVEA”.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie www.podworko.nivea.pl

tekst i zdjęcia nadesłane przez biuro prasowe akcji Podwórka Talentów Nivea

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama