Strona główna Twoje miasto

Szósta edycja Potęgi Informatyki w sądeckiej WSB-NLU

Jak zarobić duże pieniądze zajmując się grami? Jak zaprogramować własny YouTube w 15 minut? Albo jak obronić się przed niebezpiecznymi trickami hakerów? To pytania na które odpowiedzą studenci i absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu podczas szóstej edycji widowiska „Potęga Informatyki” które odbędzie się w dniach 8-10 marca.

Artur Kornatka, koordynator widowiska: Potęga Informatyki to widowisko multimedialne, w którym świat realny połączy się z wirtualnym. Na oczach widzów informatyka zdominuje rzeczywistość. Każdy uczestnik wydarzenia stanie się częścią wirtualnego świata, jego integralnym elementem. Przy pomocy doskonałej muzyki, robotów, animacji, filmów, laserów i efektów świetlnych prelegenci odkrywać będą możliwości nowych narzędzi informatycznych oraz pokażą nowoczesne urządzenia – a wszystko po to, by każdy uczestnik poczuł Potęgę Informatyki!

W programie trzydniowej imprezy przewidziano multimedialne prezentacje na pięciu ekranach projekcyjnych którym towarzyszyć będą najwyższej klasy efekty specjalne obejmujące pokazy laserów, efekty świetlne oraz występy muzyczne na żywo.

Widowisko obejmuje sześć zakresów tematycznych: Potęgę programowania, Potęgę sieci komputerowych, Potęgę gier komputerowych Potęgę urządzeń mobilnych, Potęgę robotów oraz Potęgę elektroniki. Organizatorzy zapowiadają, że hitem pokazu będzie humanoidalny japoński robot Pepper, który sam wygłosi jeden z referatów. Uczestnicy zobaczą także na żywo możliwości nowoczesnego programowania: efekty zaledwie 15-minutowej pracy programisty oraz przykład programowania własnego smartfona. Zaprezentowane zostaną nowoczesne techniki ochrony sieci komputerowych przed atakami hakerskimi. Miłośnicy gier komputerowych poznają praktyczne tajniki biznesu w tym sektorze.

Mateusz Gadzina, jeden z prelegentów: Podczas swojej prezentacji opowiem, gdzie ulokowane są duże pieniądze, które młodzi ludzie mają szansę zdobyć zajmując się grami.

Interesującym elementem będzie również prezentacja automatycznych samochodów, poruszających się samodzielnie bez ingerencji kierowcy. Na tym nie koniec atrakcji. Zaplanowano między innymi wyścigi dronów, degustację i prezentację kuchni molekularnej, spotkania w strefie chillout’owej, konkursy z nagrodami oraz koncerty i występy artystyczne na żywo.

Organizatorem widowiska jest Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu – realizator sześciu poprzednich widowisk multimedialnych pn. „Potęga Informatyki” oraz „Inwazja Inspiracji”. Uczelnia od wielu lat kształci w dziedzinie IT. Głównym działaniem w tym zakresie jest realizacja studiów inżynierskich na kierunku „Informatyka” o specjalnościach: Programowanie Aplikacji Biznesowych, Grafika Komputerowa i Multimedia.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia

tekst i zdjęcia nadesłane przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama