Strona główna Wiadomości

Szpital kontynuuje inwestycje. Powstaje pawilon ginekologiczno-położniczy

Rozbiórka byłej pralni szpitalnej. Fot. Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu

Rozpoczęła się budowa nowoczesnego Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego z przeznaczeniem dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Ginekologii Onkologicznej, Oddziału Neonatologii i IT, Poradni Ginekologicznej, Poradni Zaburzeń i Wad Rozwojowych Dzieci oraz Izby Przyjęć – poinformowały władze Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Inwestycja to jeden z głównych elementów rozpoczętej na początku roku przebudowy i modernizacji szpitala.

Trwa już rozbiórka starej pralni przy ul. Młyńskiej, w miejscu której powstanie nowy pawilon. Nowy obiekt ma mieć 5,6 tys. m kw powierzchni użytkowej i przejście – łącznik z istniejącym budynkiem Oddziału Onkologii.

budowa Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego w Nowym Sączu - wizualizacja
Wizualizacja architektoniczna nowo budowanego budynku Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu autorstwa firmy Industria Project Sp. z o.o. Wizualizacje wykonane na zlecenie Biura Projektowo Inwestycyjnego Służby Zdrowia z Katowic: RESE Architekci Biuro Projektowe

– W obiekcie zaprojektowane zostały pomieszczenia, których w obecnym pawilonie nie ma, a które przyczynią się do znacznego podniesienia standardu świadczonych przez Szpital usług. Przewidziano pokoje odwiedzin oraz pokoje z wydzieloną częścią dla „rodziców po stracie”, który składa się z dwóch sal z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, gabinetu zabiegowo-diagnostycznego, a także tzw. „pokój rozmów trudnych”, gdzie pacjentki będą mogły mieć udzielone porady psychologiczne, czy też odbyć spotkanie z księdzem. W Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pokoje będą 1- lub 2-osobowe w systemie rooming-in – podkreślają przedstawiciele szpitala.

Pawilon Ginekologiczno-Położniczy powinien być gotowy do końca marca 2020 roku. Realizuje go wyłoniona w przetargu Firma Budowlano-Remontowa Tadeusz Pióro z Maciejowej, która zaoferowała za prace niemal 35,5 mln zł brutto.

Wizualizacja architektoniczna nowo budowanego budynku Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu autorstwa firmy Industria Project Sp. z o.o. Wizualizacje wykonane na zlecenie Biura Projektowo Inwestycyjnego Służby Zdrowia z Katowic: RESE Architekci Biuro Projektowe

Ta sama firma zrealizuje wkrótce inną inwestycję – rozbudowę Ośrodka Onkologicznego Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu – wygrywając odrębne postępowanie przetargowe. W tym przypadku za 9,2 mln zł brutto powstanie m.in. zakład medycyny nuklearnej i zakład brachyterapii (jedna z metod leczenia nowotworów). Będzie także więcej łóżek na Oddziale Onkologii Klinicznej. Planowany termin zakończenia rozbudowy to 15 grudnia 2019.

Realizowany projekt przebudowy i modernizacji szpitala ma kosztować łącznie 49,2 mln zł i w większości jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. W jego ramach udało się już m.in. zmodernizować Oddział Chorób Wewnętrznych i Oddział Chirurgii dla Dzieci . Natomiast w istniejących budynkach szpitala zostaną utworzone dwa nowe oddziały: geriatryczny oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej. Zaplanowano także budowę nowej kotłowni oraz przebudowę obecnych oddziałów: pulmonologicznego, otolaryngologicznego, chorób wewnętrznych, pediatrycznego (trwa właśnie remont który zakończy się pod koniec grudnia), psychiatrycznego a także poradni specjalistycznych przy Al. Wolności.

(JO)