Strona główna Wiadomości

Sztuczne lodowisko będzie na Starej Sandecji a nie na rynku

Na Starej Sandecji przy Al. Wolności rozpoczęto montaż sztucznej ślizgawki
Przy Al. Wolności powstaje sztuczne lodowisko. Fot. UMNS

Na Starej Sandecji przy Al. Wolności rozpoczęto montaż sztucznej ślizgawki. Decyzją nowych władz miasta zrezygnowano z urządzania lodowiska na rynku pod ratuszem.

Lodowisko w samym centrum miasta, pod ratuszem, zorganizowano po raz pierwszy w styczniu 2015 roku. W każdym z czterech sezonów funkcjonowania cieszyło się sporą popularnością – co roku korzystało z niego między 15 a 20 tys. osób. Atrakcja kosztowała miejski budżet około 130 tys. zł rocznie (ślizgawka i urządzenia były każdorazowo wypożyczane).

Tej zimy zmieniono koncepcję. Zdecydowano, że lepszym miejscem do jazdy na łyżwach będzie część placu Starej Sandecji. Właśnie rozpoczęto montaż sztucznego lodowiska, które zakupiono z miejskiej kasy za niespełna 70 tys. zł. Wynajęto natomiast agregat do mrożenia tafli oraz dwa kontenery, w których w których funkcjonować będą: kasa, wypożyczalnia łyżew oraz szatnia.

– Z lodowiska będzie można korzystać, podobnie jak w latach ubiegłych, za symboliczną opłatą 2 zł. Będzie ono oświetlone, otwarte do późnych godzin wieczornych – zapowiada Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Ślizgawka przy Al. Wolności powinna być uruchomiona w okolicach 20 grudnia.

Natomiast od kilku dni działa już sztuczna ślizgawka przy hali MOSiR (ul. Nadbrzeżna). Tam bilet normalny kosztuje 5 zł/godz. 5 zł zapłacimy też za wypożyczenie łyżew. Lodowisko działa codziennie między godz. 9:00 a 20:15.

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą wybrać się również na lodowisko w niedalekim Chełmcu. Zadaszony obiekt o wymiarach płyty 20×35 m (latem funkcjonuje jako rolkowisko) przy ul. Marcinkowickiej czynny jest między godz. 9:00 a 20:45 (z 15-minutowymi przerwami na konserwację tafli). Bilety na lodowisko w Chełmcu w tym sezonie nieco podrożały: kosztują 6 zł za 45 minut (karnet na 10 wejść to wydatek 52 zł). Wypożyczenie łyżew wyceniono na 6 zł.

(JO)

Reklama