Strona główna Kultura i imprezy

Tanga i muzyka Karpat w wykonaniu Sinfonia Carpathia

Orkiestra Sinfonia Carpathia zaprasza 3 października do MCK Sokół (ul. Długosza 3) na koncert „Tanga i muzyka Karpat”. Początek o godz. 18 w Sali im. Romana Sichrawy.

– To niezwykłe wydarzenie, podczas którego usłyszeć będzie można utwory Astora Piazzolli, Beli Bartoka, czy Mieczysława Karłowicza, stanowić będzie wizytówkę Orkiestry – oddanej klasycznym formom, kultywującej pierwiastki ludowości i regionalizmu oraz pełnej młodzieńczego zapału i energii – zachęcają członkowie Sinfonii Carpathia.

Sinfonia Carpathia to orkiestra, w której skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, pochodzący z Sądecczyzny. Jej założycielem jest Bartosz Życzyński. Koncert inauguracyjny zespołu odbył się w Nowym Sączu w lipcu 2018 roku.

Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego „Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki i młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji, opartej na przyjaźni i pasji do muzyki.

Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o pozostałe sekcje instrumentów. Orkiestra jest otwarta na wykonywanie zróżnicowanego repertuaru, od dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, po wielkie dzieła muzyki filmowej i rozrywkowej.

Bilety na koncert „Tanga i muzyka Karpat” są do nabycia w cenie 25 i 30 zł w kasie Sokoła.

Sinfonia Carpathia – Tanga i Muzyka Karpat – wydarzenie na Facebook`u

koncert Sinfonia Carpathia w Sokole

Reklama