Strona główna Twoje miasto

Tarcze Herbowe dla braci Popielów oraz Haliny Węgrzyn i Joanny Wituszyńskiej

Reklama

bracia Popielowie Nowy Sącz

Na ostatniej sesji Rady Miasta (24 kwietnia) sądeccy przedsiębiorcy, bracia Bogusław, Henryk i Rafał Popielowie otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Janusza Kwiatkowskiego Tarczę Herbową Nowego Sącza. Oprócz honorowego wyróżnienia prezydent Ryszard Nowak wręczył laureatom Historię Nowego Sącza Jerzego Leśniaka. Historię, którą sami współtworzą.

W imieniu własnym oraz moich braci chciałbym serdecznie podziękować za ten dzisiejszy dzień, za te miłe chwile, które możemy na tej uroczystej sesji przeżyć, jak również za to zaszczytne wyróżnienie – powiedział Bogusław Popiela. – Nie jest to co prawda gala rozdania Oscarów, ale uwierzcie, że tak się czuję i korzystając z tej okazji chciałbym podziękować naszej kochanej mamie, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Zaszczepiła w nas takie wartości, dzięki którym jesteśmy tym, kim jesteśmy – podkreślił laureat.

Bracia Popielowie są współwłaścicielami Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Centrum. Firma liczy sobie już 33 lata. Wizytówką firmy (a przy okazji całego Nowego Sącza) jest czterogwiazdkowy hotel Beskid. Przedsiębiorcy są sponsorami wielu wydarzeń sportowych, wspierają także wiele akcji charytatywnych i kulturalnych. Warto podkreślić, że w młodości Bogusław i Henryk uprawiali czynnie sport (kajakarstwo górskie) i reprezentowali nasz kraj w tej dyscyplinie sportu.

Kolejne Tarcze – dla pedagogów

Rada Miasta przyznała kolejne Tarcze Herbowe Nowego Sącza. Trafią one do sądeckich nauczycielek. Rada Miasta postanowiła uhonorować tym wyróżnieniem Halinę Węgrzyn, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II. Uzasadnienie przyznania Tarcz Herbowych wygłosił prezydent Ryszard Nowak.

W ciągu całego okresu pracy na stanowiska dyrektora szkoły podstawowej Halina Węgrzyn wielką uwagę przywiązywała do wychowania patriotycznego – podkreślił prezydent. Laureatka jest animatorką wielu przedsięwzięć o charakterze patriotycznym. Niektóre z nich przekroczyły granice naszego kraju. Mowa o konkursie poświęconym bohaterskim pilotom gen. bryg. Stanisławowi Skalskiemu i por. pil. Janinie Lewandowskiej, który w ubiegłym roku zgromadził prawie 600 uczestników z 13 krajów.

Kolejna Tarcza Herbowa trafi do byłej dyrektor Gimnazjum nr 2, Joanny Wituszyńskiej. Pedagog z kilkudziesięcioletnim stażem jest autorką niebanalnych projektów, które mają uczyć tolerancji i otwarcia się na ludzi innych kultur niż nasza. Ślady innego, ciekawego pomysłu możemy znaleźć na sądeckich murach: to trudne zwroty języka polskiego, które zastępują wszechobecne w takich miejscach wulgaryzmy.

Pani Joanna Wituszyńska na przestrzeni wielu lat włączała się aktywnie w organizację różnych akcji charytatywnych wspólnie z parafiami sądeckim – przypomniał prezydent Ryszard Nowak; to jeszcze jedna forma aktywności laureatki. Rada przyjęła wniosek o nadanie wyróżnienia jednogłośnie.

tekst i zdjęcie Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama