Strona główna Wiadomości

Tarnowska przejezdna najwcześniej pod koniec maja

ul. Tarnowska most na Łubince
Na nowy most na Łubince trzeba jeszcze poczekać. Fot. JM / Twój Sącz

Przywrócenie ruchu na ulicy Tarnowskiej i zakończenie budowy mostu nastąpi najpóźniej do końca maja – poinformował nas Urząd Miasta Nowego Sącza. Zapewniono nas również, że planowany termin zakończenia budowy obwodnicy północnej – koniec lipca – nie jest zagrożony.

Zburzony most im. dra Masiora na Łubince i budowany nowy obiekt miał być według wcześniejszych zapowiedzi gotowy jeszcze przed końcem ubiegłego roku. – Będziemy dokładać wszelkich starań aby jeszcze w tym roku otworzyć most na rzece Łubinka. Przez to odciążymy ulice, którymi aktualnie prowadzone są objazdy ulicy Tarnowskiej – mówił po wizycie na placu budowy (30 września 2014) prezydent Ryszard Nowak.

Nie udało się spełnić tej zapowiedzi. Kolejna zapowiedź, z połowy grudnia ub. roku, mówiła o przywróceniu ruchu na zamkniętej częściowo ulicy Tarnowskiej i wiążącym się z tym zakończeniem uciążliwych objazdów w kwietniu br. Komunikat Urzędu mówił wówczas o „częściowym udostępnieniu obiektu dla ruchu kołowego, a to pozwoli na dalsze prowadzenie robót związanych z budową ronda wraz z dojazdami oraz przebudową części ulicy Witosa”.

Okazuje się, że kwietniowego terminu również nie uda się dotrzymać. Jak udało się nam dowiedzieć, kierowcy i mieszkańcy okolic budowy będą musieli poczekać jeszcze kilka tygodni na przywrócenie ruchu na ważnej dla miasta, wylotowej ulicy Tarnowskiej. – Obecnie trwają roboty drogowe na moście nad Łubinką i zostaną zakończone w miesiącu maju ( do końca lub wcześniej), wtedy zostanie wznowiony ruch na ul. Tarnowskiej – poinformowała nas Małgorzata Grybel, rzecznik prasowy Prezydenta Nowego Sącza.

W informacji przekazanej naszemu portalowi podkreślono jednocześnie, że nie ma zmian w planowym zakończeniu całej inwestycji. – Termin zakończenia robót na obwodnicy północnej to 30 lipiec i nie jest on zagrożony – dodała Małgorzata Grybel.

Budowana od lutego 2014 roku obwodnica północna biegnąca od zbiegu ulic Tarnowskiej i Witosa do ulicy Marcinkowickiej w Chełmcu ma kosztować blisko 100 milionów złotych (z czego około 83 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych). Głównym wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Intercor z Zawiercia.

(z)

mostdunajec
Budowa mostu na Dunajcu będącego częścią obwodnicy północnej. Ma być gotowy do końca lipca. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz