Strona główna Kultura i imprezy

Teatr Storia: Olszówka i Braciak na inaugurację

Reklama
Jakobi__press 29
Michał Sitarski, Edyta Olszówka i Jacek Braciak. Fot. materiały prasowe

Autor sztuki „Jakobi i Leidental” Hanoch Levin – to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy; jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.  Ale to nie Hanoch Levin jest najważniejszym bohaterem wieczoru z “Jakobim i Leidentalem”, ale świetni aktorzy Edyta Olszówka, Michał Sitarski, i Jacek Braciak, bowiem spektakl daje duże szanse aktorom i cała trójka potrafi to dobrze wykorzystać. Opowieść jest prosta. Jakobi (Michał Sitarski) i Leidental (Jacek Braciak) byli przez lata najlepszymi przyjaciółmi, ale ten pierwszy postanowił żyć wreszcie pełnią życia, dopiec okrutnie drugiemu i pójść własną drogą.

Jakobi i Leidental”, aut. Hanoch Levin, przekład Michał Sobleman
Reżyseria: Marcin Hycnar
Premiera: 6 VI 2014, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (Warszawa)
Aktorzy: Edyta Olszówka, Jacek Braciak, Michał Sitarski
Muzyka: Czesław Mozil, Filip Kuncewicz
Scenografia: Julia Skrzynecka

„Jakobi i Leidental” w starosądeckim Sokole w sobotę 22 listopada, o godz 19.00.
Bilety na spektakl kosztują 70 zł (normalny) i 60 zł (ulgowy). Bilety są dostępne w wolnej sprzedaży w informacji turystycznej w Starym Sączu, Rynek 5 oraz na stronie www.bilety.wstarymsaczu.pl.

Spektakl rozpoczyna sezon teatralny w starosądeckim Teatrze Storia. Kolejna odsłona już w grudniu. Ponadczasowa baśń „Królowa śniegu” w reż. Łukasza Głąba swoją premierę będzie mieć tuż przed mikołajkami, 4 grudnia 2014 r.

(CKiS w Starym Sączu)