Strona główna Wiadomości

Technikum w Elektryku znów trzecie w Polsce

Reklama

ranking Perspektyw 2017Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu –tak jak w ubiegłym roku zajęło trzecie miejsce w Polsce w Rankingu Techników będącym częścią Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy. W rankingu małopolskich liceów najwyżej sklasyfikowano Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Chrobrego – na 6. pozycji. Ranking po raz 19. został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Doroczny Ranking Perspektyw został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych.

W ogólnopolskim Rankingu Techników 2017 pierwsze miejsce zdobyło Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy, drugie:  Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie a trzecie Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Sądecki Elektryk w ubiegłym roku był również na trzeciej pozycji w skali kraju. Natomiast w 2014 i 2015 roku wygrywał ogólnopolskie zestawienie najlepszych techników.

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Gen Józefa Kustronia w Nowym Sączu przy ul. Limanowskiego. Fot. TK / Twój Sącz

W Rankingu Techników 2017 dla województwa małopolskiego, Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu jest na 2. pozycji (po krakowskim TŁ). Na 8. miejscu znalazło się Technikum w ZS Ekonomicznych (61. miejsce w skali kraju).

W Rankingu Liceów, który jest częścią Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017, najwyżej sklasyfikowaną nowosądecką szkołą – na 77. miejscu – jest Akademickie Liceum im. Króla Bolesława Chrobrego (w zeszłym roku było na 121.).

W Rankingu Liceów dla województwa małopolskiego Akademickie LO jest 6. Z innych sądeckich szkół na 16. miejscu sklasyfikowano I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza (jest na 200. pozycji w rankingu ogólnopolskim). 22. miejsce w Małopolsce zajęło Ogólnokształcące Liceum Akademickie Jezuitów, 33. jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, a 43. Społeczne Liceum Ogólnokształcące „SPLOT”.

Z całym rankingiem i poszczególnymi podkategoriami można zapoznać się na stronie Perspektyw.

(iw)

Reklama