Strona główna Wiadomości

TESCO zamyka kolejne sklepy. Również ten w Nowym Sączu

Tesco Nowy Sącz
Tesco w Nowym Sączu będzie działać tylko do końca września. Na zdjęciu CH Gołąbkowice. Fot. TK / Twój Sącz

Tesco poinformowało w czwartek swoich pracowników o decyzji o zamknięciu czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce. Dotyczy to m.in. sklepu Tesco Extra w CH Gołąbkowice w Nowym Sączu.

– Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek – komentuje Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce.

Na początku roku Tesco informowało o zamknięciu ponad 30 placówek w całej Polsce. Teraz zamierza zlikwidować sklepy w Rudzie Śląskiej, Starogardzie Gdańskim, Olsztynie i w Nowym Sączu oraz centrum dystrybucji w Poznaniu.

Tesco w Nowym Sączu rozpoczęło działalność (jako całodobowy market Tesco Extra) w 2011 roku w Centrum Handlowym Gołąbkowice przy ul. Prażmowskiego. Po kilku latach ograniczono godziny otwarcia do północy, a w zeszłym roku Tesco Extra czynne było od godz. 6:00 do 22:00.

Jak poinformowało nas Biuro Prasowe Tesco Polska, sklep w Nowym Sączu czynny będzie do końca września.

Tesco Polska to oddział brytyjskiej firmy Tesco. W naszym kraju rozpoczęło działalność w 1995 roku ale pierwszy hipermarket pod tym szyldem został otwarty w 1998 roku. W szczytowym okresie Tesco miało około 450 sklepów w całym kraju. W zeszłym roku firma rozpoczęła proces optymalizacji kosztów, zamykając już ponad 100 placówek.

(edred)

Reklama