Strona główna Kultura i imprezy

The Krasnals w BWA Sokół

9 marca o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół odbędzie się wernisaż wystawy „mission imposible” grupy artystycznej The Krasnals. Zachowujący anonimowość członkowie grupy nie wezmą udziału w otwarciu wystawy choć w tym przypadku nie można mieć pewności, bo skoro nikt ich nie zna…

The Krasnals to grupa artystyczna, która powstała w marcu 2008 r. Członkowie wchodzący w jej skład nie zdradzają swojej tożsamości, wieku ani płci. Podczas publicznych wystąpień pojawiają się zawsze w maskach. Działają wyłącznie w internecie, gdzie na utworzonym przez siebie blogu zamieszczają literackie, plastyczne, a także filmowe komentarze do aktualnej rzeczywistości. Reagują szybko, błyskotliwie czasami dosadnie, a nawet wulgarnie.

Punktem wyjścia dla działalności The Krasnals stała się kariera Wilhelma Sasnala. Posługując się pastiszem i artystyczną parafrazą, tworząc obrazy w stylu Sasnala, zaczęli demaskować mechanizmy tego sukcesu, podważać zasadność hierarchii kryteriów artystycznych oraz obnażać zasady funkcjonowania polskiej sceny artystycznej. (artinfo.pl)

The Krasnals

Reklama