Strona główna Wiadomości

Tragiczny powrót z wesela. Śmiertelny wypadek na ul. Lwowskiej

wypadek na ul. Lwowskiej
Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Młody mężczyzna zginął a sześć osób zostało rannych po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę rano na ul. Lwowskiej. Z nieustalonych jeszcze powodów rozbił się bus wiozący gości weselnych.

Dramatyczny wypadek zdarzył się około 6:30 na drodze wylotowej z miasta w kierunku Gorlic. Z nieustalonych jeszcze powodów Mercedes Sprinter, którym jechało osiem osób (łącznie z kierowcą), wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny.

Według informacji przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, jeden z pasażerów, który najbardziej ucierpiał w wypadku, był reanimowany najpierw przez policjanta, który jechał właśnie na służbę, a potem przez załogę karetki pogotowia. Mimo to dwudziestokilkuletni mężczyzna zmarł. Kierowca i pozostali pasażerowie trafili do szpitali w Nowym Sączu i Gorlicach.

Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Jak poinformowała policja, kierowca busa, który woził gości wesela przez całą noc, był trzeźwy. – Została pobrana również krew na sprawdzenie obecności narkotyków, co jest standardowym postępowaniem w przypadku takiego wypadku – podaje mł. insp. Sebastian Gleń z KWP w Krakowie.

(edred)