Strona główna Wiadomości

Święty Jan Paweł II na Rynku

Reklama
transmisja rynek Nowy Sącz
Transmisja uroczystości kanonizacyjnych na sądeckim Rynku. Fot. Janusz Miczek/Twój Sącz

Kilkaset osób uczestniczyło w prowadzonej na sądeckim Rynku bezpośredniej transmisji uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII .

Szczególny nastrój zapanował wśród śledzących transmisję w chwili. gdy papież Franciszek około godziny 10.15 ogłosił Jana Pawła II i Jana XXIII świętymi: “Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego

napis Święty Jan Paweł II pomnik rynek Nowy Sącz Twój Sącz
Ks. infułat Władysław Kostrzewa (po lewej) i proboszcz sądeckiej bazyliki ks. Jerzy Jurkiewicz odsłaniają uzupełniony napis na pomniku: “Święty Jan Paweł II”. Fot. Janusz Miczek/Twój Sącz

Rano na Rynku odprawiono mszę świętą dziękczynną. Po niej na pomniku papieża odsłonięto aktualny, uzupełniony nowy napis: “Święty Jan Paweł II” i rozpoczęto bezpośrednią transmisję z Watykanu.

nazywo
Widok z kamery internetowej na płytę Rynku w trakcie transmisji uroczystości.

Jeszcze dziś na dziedzińcu klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu odbędzie się widowisko artystyczne z okazji wyniesienia na ołtarze Papieża – Polaka. W programie “Święci nie przemijają…” wystąpi zespół Pokolenie JP II. Organizatorzy – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie i Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu – proszą widzów o przyniesienie ze sobą świec. Początek przedstawienia o godzinie 20.

(iw)