Strona główna Wiadomości

Trudne warunki jazdy na miejskich ulicach. MZD: działamy zgodnie ze standardami

Poniedziałek 19 marca, skrzyżowanie Al. Sucharskiego i ul. Batalionów Chłopskich. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Intensywne opady śniegu w niedzielę utrudniały jazdę po miejskich ulicach. Kierowcy w mediach społecznościowych mocno krytykowali drogowców. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wydał nawet komunikat zapewniający o intensywnej pracy na drogach ale i przypominający zasady odśnieżania w mieście.

To tylko jeden z wielu krytycznych wpisów zamieszczanych w ciągu ostatnich godzin przez sądeckich kierowców. Miejski Zarząd Dróg podkreśla jednak, że praca na ulicach Nowego Sącza prowadzona jest „od niedzieli od godz. 14:00 i trwa nadal”.

Na ulicach pracuje 12 różnych jednostek sprzętu do zimowego utrzymania dróg. Do godziny 7:00 dnia 19.03 zużyto 120 ton mieszanki do zimowego utrzymania dróg. W pierwszej kolejności odśnieżane są drogi krajowe i ulice o największym natężeniu ruchu. Pługopiaskarki pracują w systemie 24 h.Trwa odśnieżanie ulic, chodników, mostów, zejść. Obecnie trwa usuwanie błota pośniegowego

– czytamy w komunikacie MZD.

Ulica Paderewskiego, poniedziałek godzina 8 rano. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Drogowcy oprócz apelowania do kierowców o zachowanie ostrożności przypominają jednocześnie „zasady i standardy odśnieżania i usuwania gołoledzi” na ulicach miasta:

standardy odśnieżania w Nowym Sączu MZD

Na poniedziałek wieczór oraz wtorek zapowiadane są jeszcze lekkie opady śniegu. Na ulicach może być ślisko, bowiem niewykluczone są też opady deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu.

Noc z niedzieli na poniedziałek:

(JO)

Reklama