Strona główna Wiadomości

Ulica Kopernika bez przejazdu na Bulwar Narwiku

Ulicą Kopernika nie dojedziemy już do Bulwaru Narwiku. Fot. TK / Twój Sącz

Popularny wśród kierowców skrót między ulicą Matejki a Bulwarem Narwiku – przez parking sklepu Biedronka – zostaje zamknięty.  Odcinek ulicy Kopernika w kierunku Bulwaru Narwiku będzie drogą bez przejazdu – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

Zamknięcie przejazdu (prowadzącego prze teren prywatny) wiąże się z rozpoczynającą się budową sklepu wielkopowierzchniowego na terenie dawnej spółdzielni „Przełom”. Rozpoczęły się już wyburzenia budynków między Bulwarem Narwiku a ul. Kopernika. Docelowo zniknie również działający wciąż w tym miejscu sklep Biedronka.

Na terenie byłej spółdzielni „Przełom” trwają wyburzenia pod budowę obiektu handlowego. Widok od strony Bulwaru Narwiku w stronę szpitala (w głębi). Fot. TK / Twój Sącz

Prawdopodobnie w przyszłym roku otwarty zostanie w nowo wybudowanym obiekcie sklep sieci Kaufland. Nie jest wykluczone, że inwestor zrealizuje też swój projekt sprzed kilku lat czyli Galerię Przełom.

Galeria Przełom - wizualizacja 2013
Zrzut ekranu strony internetowej Galerii Przełom. Jej otwarcie inwestor zapowiadał już na październik 2013 roku. Na razie nie wiadomo, czy ten projekt jest obecnie realizowany.

Jak nas zapewnił Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, po zakończeniu inwestycji przejazd przez ul. Kopernika zostanie przywrócony.

(JO)