Strona główna Wiadomości

Umowa na salę weselną – 3 elementy, na które musisz zwrócić uwagę! [MATERIAŁ PROMOCYJNY]

sale weselne Małopolska

Rezerwacja sali weselnej to jeden z tych elementów ślubnych przygotowań, o które musimy zadbać w pierwszej kolejności. Pod wpływem radości z wolnego terminu w naszym wymarzonym lokalu weselnym, często jednak zapominamy o najważniejszym aspekcie – dokładnym sprawdzeniu warunków umowy oraz zastrzeżeniu w niej wszystkich istotnych dla nas elementów. Jako, że sale weselne Małopolska to jeden z najkosztowniejszych elementów każdego wesela, warto dowiedzieć się, na jakie 3 aspekty powinniśmy zwrócić uwagę podpisując umowę z wybranym lokalem.

1. Sale weselne Małopolska a kwestia zadatku – czy możemy bezpłatnie zrezygnować z rezerwacji?

Zdecydowana większość sali weselnych zastrzega sobie skuteczność rezerwacji tylko w przypadku uiszczenia zadatku. Jeśli chodzi o sale weselne Małopolska jest regionem, w którym najczęściej zapłacimy 20-30% kosztu wesela w formie zadatku płatnego przy rezerwacji lokalu.
Zadatek, wbrew pozorom, to jednak nie jedno i to samo, co dobrze wszystkim znana zaliczka. Jeśli więc w naszej umowie z salą weselną znajdzie się właśnie on, musimy mieć świadomość tego, że nie mamy możliwości bezpłatnego zrezygnowania z sali weselnej. W sytuacji, kiedy będziemy chcieli to zrobić, wpłacony przez nas zadatek bowiem przepadnie. Warto więc starannie przemyśleć wybór sali weselnej po to, aby nie narażać się na istotne koszty w związku ze zmianą planów.
Zadatek chroni jednak nie tylko interesy samej sali weselnej, ale także i nasze. W wypadku, gdyby to lokal weselny nie wywiązał się bowiem z umowy, będzie nam winny rekompensatę w postaci obowiązku wypłacenia podwójnej kwoty pobranego przez siebie zadatku.

2. Wszystkie koszty powinny zostać wyszczególnione w umowie

Decydując się na rezerwację sali weselnej powinniśmy także mieć świadomość tego, że w poczet jej opłat wchodzi nie tylko tzw. talerzyk, czyli opłata za jednego gościa, który będzie się bawił na naszym weselu. Oprócz samego menu, sale weselne Małopolska mogą bowiem wymagać od nas pokrycia także innych, nieco mniej oczywistych dla osób, które po raz pierwszy organizują swoje wesele, kosztów.
Niektóre sale weselne zastrzegają sobie bowiem konieczność uiszczenia tzw. korkowego, jeśli zdecydujemy się na podanie na weselu własnego alkoholu. Opłata ta dotyczy m. in.  schłodzenia trunków oraz ich serwowania przez obsługę sali. Jako dodatkowy koszt, który poniesiemy, jeśli zdecydujemy się na zakup alkoholu poza lokalem weselnym, także korkowe powinno więc znaleźć się w podpisywanej z salą umowie.

3. Ustalona cena sali weselnej w Małopolsce nie zawsze taka sama!

Warto także mieć świadomość tego, że planując wesele oraz rezerwując salę na rok przed planowaną datą ślubu, cena ostateczna, jaką przyjdzie się nam zapłacić za nasze wesele, może w tym czasie nieco wzrosnąć. Wpływ na to mogą mieć bowiem stale drożejące produkty spożywcze oraz wzrost kosztów, które ponosi dany lokal weselny w związku z organizacją wesel.
Dlatego w każdej umowie z salą weselą bezwzględnie powinien znaleźć się także zapis mówiący, o ile maksymalnie sala weselna może podnieść swoją stawkę. Na ogół dostępne sale weselne Małopolska na Weselezklasa.pl zastrzegają sobie, że ich cena może wzrosnąć o ok. 10-15% w stosunku do wyjściowej kwoty ustalonej tuż przy podpisywaniu umowy.
(materiał promocyjny)
Reklama