Strona główna Wiadomości

Urzędnicy skarbówki w ten weekend pomogą wypełnić i wysłać PIT-a

Reklama

szybki pit

W piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia) pracownicy Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu będą pomagać wypełnić zeznanie podatkowe i od razu wysłać je do urzędu. Dyżur będą pełnić od godz. 12 do 20 w Galerii Sandecja przy ul. Węgierskiej.

Już po raz 11 organizowana jest w Polsce kampania informacyjna Ministerstwa Finansów “Szybki PIT”. W jej ramach w najbliższy weekend w 92 miejscach w kraju zorganizowano akcję “Szybki PIT w galerii handlowej”.

– Na specjalnie wyznaczonych stanowiskach informacyjnych będą pełnili dyżur eksperci z urzędów skarbowych. Udzielą oni szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Na miejscu otrzymają Państwo także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Pomoc urzędników jest w pełni darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem jakichkolwiek warunków – zapowiada Zbigniew Majka, naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu.

Organizatorzy akcji informują, że aby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych, wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2017 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku – informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Ważne – na stanowisku w galerii handlowej nie będą przyjmowane zeznania podatkowe PIT w formie papierowej.

Jak podaje Ministerstwo Finansów w ramach kampanii “Szybki PIT” 12, 19 i 26 kwietnia w Ministerstwie Finansów odbędą się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników dotyczące rozliczenia rocznego. Ponadto 26 i 27 kwietnia – czyli pod koniec okresu na składanie PIT, kiedy w urzędach panuje wzmożony ruch, wszystkie urzędy skarbowe w Polsce będą pracować dłużej.

Roczne PIT-y za 2017 r. można składać do 30 kwietnia 2018 r.

Wszystkie informacje konieczne do złożenia zeznania rocznego można znaleźć na stronie internetowej szybkipit.pl

(iw)