Strona główna Wiadomości

V Nowosądecki Pokłon Trzech Króli [ZDJĘCIA]

Po raz piąty orszak Trzech Króli przeszedł z ulicy Gwardyjskiej przez Lwowską na Rynek. Kilkuset mieszkańców Nowego Sącza pokłoniło się Bożej Dziecinie.

Pochód otwierała Gwiazda Betlejemska z chorągwiami i paziowie z darami. Tuż za nimi Trzej Królowie, w których role wcielili się Jan Pasiut, Mariusz Horowski i Mariusz Brodowski.

Podczas przemarszu do Rynku orszak miał kilka przystanków. Na wysokości ul. Zakościelnej na balkonie oczekiwał Prorok (Bogusław Kołcz) w towarzystwie aniołów. Przy Domu Gotyckim czekała patronka miasta św. Małgorzata (w tej roli Beata Bulzak) w towarzystwie dwóch mieszczan i proboszcza Parafii św. Małgorzaty ks. dr Jerzego Jurkiewicza. Natomiast z balkonu Galerii im. Marii Ritter przypatrywał się król Herod Antypas (w tej roli Aleksander Rybski) wraz z dwoma arcykapłanami.

Zwieńczeniem pochodu było wręczenie darów nowo narodzonemu Panu Świata przy wtórze słów Ewangelii według św. Mateusza: „Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę”. Świętą Rodzinę stworzyli Dorota i Krystian Dąbrowscy z synkiem Stanisławem Janem. Finałową część Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli przed sądeckim ratuszem poprowadzili Barbara Porzucek i Jakub Bulzak.

(edred), źródło www.nowysacz.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Reklama