Strona główna Twoje miasto

VI Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile

Społeczność akademicka WSB-NLU serdecznie zaprasza mieszkańców Nowego Sącza a także całej Sądecczyzny na kolejną edycję Run 4 a Smile, czyli biegu po uśmiech. Run 4 a Smile to impreza charytatywna, której głównym punktem jest VI Międzynarodowy Bieg Charytatywny.

W tym roku uczestnicy pobiegną po uśmiech 3,5-letniego Dawida Cebuli, potrzebującego pomocy do walki ze skutkami przepukliny oponowo – rdzeniowej na kręgosłupie. Dawidek jest podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda (Program „Na ratunek”). Aby wyzdrowieć, potrzebuje kosztownej rehabilitacji oraz stałych wizyt u specjalistów.

W ubiegłorocznej edycji udało się zebrać rekordową kwotę 16.200 zł, natomiast w tym roku organizatorzy liczą na pobicie tego wyniku. Już do tej pory udało się zebrać ponad 3 tysiące zł! Na uczestników czekać będzie moc atrakcji, a wśród nich koncert kapeli góralskiej Ciupaga, zespołu The Sunflowers, Kruca Banda, licytacje, loteria, pokazy taneczne, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, testowanie alko- i narkogogli, zabawa
w strefie VR.

VI Międzynarodowy Bieg po uśmiech, Run 4 a Smile odbędzie się 1 czerwca 2019r, tradycyjnie w Miasteczku Galicyjskim. To już szósta edycja projektu, przygotowywana przez międzynarodową grupę studentów WSB-NLU, przy wsparciu wielu partnerów. W ubiegłych latach uczestnicy biegli między innymi po uśmiech Kacperka Matusika, Piotrusia Bajdela, Faustynki Pajor oraz Patryka Mrowca oraz wsparli ogólnokrajową akcję Kilometry Dobra. Event cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników, jak również kwota zebranych funduszy, przeznaczanych corocznie w całości na cele charytatywne.

Dawidka i jego rodzinę można wesprzeć biorąc udział w biegu w jednej z pięciu kategorii biegowych. Dla przedszkolaków trasa wynosi 100 m, dla uczniów klas I-III – 300 m, dla uczniów klas IV-VI – 600m, natomiast dla uczniów VII , VIII klasy SP i III gimnazjum – 1200 m. Trasa dla dorosłych przebiegać będzie po wałach stadionu LKS Jedność i ścieżkach Skansenu (ok. 4 km). Meta tradycyjnie w Miasteczku Galicyjskim.

Trasę można pokonać w różny sposób: przebiec lub przejść z kijkami (nie liczy się wynik, ale cel). Dzięki hojności sponsorów, na zwycięzców, we wszystkich kategoriach wiekowych czekają bardzo atrakcyjne nagrody, natomiast dla wszystkich uczestników biegu – medale. Najważniejszą jednak nagrodą jest uśmiech Dawidka i jego rodziców.

Wsparcie finansowe i rzeczowe zadeklarowało w tym roku ponad 60 firm z Nowego Sącza i okolic, a patronat generalny nad wydarzeniem objęła firma LOTOS. Wszystkich, którzy chcą pomóc i pobiec po uśmiech Dawidka, zachęcamy do rejestracji online do 27 maja. Rejestrujący się online płacą w dniu biegu promocyjną opłatę startową (cegiełkę) minimum 10 zł, czyli 50% standardowej opłaty, dodatkowo mają zagwarantowany pakiet startowy (obejmujący: kupony na wodę mineralną, lody, kiełbaskę oraz niespodziankę).

Istnieje także możliwość zapisów w dniu zawodów, od godz. 9.00 do godz. 9.45 w Biurze biegu na terenie Miasteczka Galicyjskiego (cegiełka minimum 20 zł, brak gwarancji otrzymania pełnego pakietu startowego).

Dawidkowi można również pomóc biorąc udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywa. Kupując los za 10 zł, można wylosować atrakcyjne nagrody, a wśród nich kupon o wartości 1000 zł na zakup roweru. Podczas eventu licytowanych będzie również wiele bardzo atrakcyjnych rzeczy.

W programie imprezy mamy dla naszych uczestników również dodatkowe atrakcje, takie jak:

Warsztaty tańca latunga (Centrum Rekreacyjne WSB-NLU OLIMP),
Animacje dla dzieci (malowanie twarzy, zabawy na skakańcu)
Global Village, czyli poznawanie różnych kultur (studenci WSB-NLU)
Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy (Ratownik Krzysztof Olejnik)
Pokaz i testowanie alko- i narkogogli (Fundacja Bezpiecznie do celu)

Wstęp na teren Miasteczka i uczestnictwo w imprezie plenerowej jest bezpłatne. Uczestnicy biegu wnoszą opłatę (cegiełkę), która w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację 3,5 letniego Dawida Cebuli, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda.

Zapraszamy do:

odwiedzenia strony
polubienia nas na Facebooku
obejrzenia Promo Video
obejrzenia filmów z ubiegłorocznych edycji, dostępnych na stronie

6 Bieg po uśmiech Nowy Sącz Run 4 a Smile

materiał przygotowany przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama