Strona główna Wiadomości

W Nowym Sączu trwa XIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Reklama
Economic Forum of Young Leaders Nowy Sącz 2018
Sesja inauguracyjna XIII FEML w WSB-NLU. Fot. materiały organizatorów

Blisko 400 młodych ludzi z 43 państw bierze udział w odbywającej się w Nowym Sączu 13 edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Uczestnikami Forum są młodzi przedsiębiorcy, liderzy organizacji pozarządowych, stowarzyszeń biznesowych, a także młodzi pracownicy naukowi i dziennikarze.

– Celem, który przyświeca Forum Ekonomicznemu Młodych Liderów jest stworzenie międzynarodowego think-thanku – składającego się z reprezentantów przyszłych europejskich elit, oddziałujących zarówno na płaszczyźnie lokalnej w swoich krajach, jak i inicjujących wspólnie międzynarodowe projekty i przedsięwzięcia, które pozwolą budować lepsze jutro – powtarzają co roku organizatorzy z Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

– To impreza, która umacnia pozytywny wizerunek Nowego Sącza, jako miasta otwartego na wymianę poglądów i idei. To impreza przecząca różnego rodzaju stereotypom, umacniająca nas na zewnątrz, w bardzo konkretny sposób wspomagająca w budowaniu pozytywnego wizerunku Nowego Sącza, a o wizerunku tym decyduje nie tylko środowisko, społeczność, architektura, funkcjonalności, ale także takie imprezy – uważa Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta.

We wtorek w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University odbyła się sesja otwierająca oraz wykład inauguracyjny.

Wśród tematów tegorocznej edycji Forum (będącego imprezą towarzyszącą Forum Ekonomicznemu w Krynicy) są m.in. „Europa 4.0 – wizja Europy oczami młodych: wspólna sprawa czy interes jednostek”, „Edukacja 4.0 – innowacyjność młodego pokolenia” oraz kwestie związane z nowymi technologiami w informacji, komunikacji i kulturze. W programie XIII FEML są także spotkania i warsztaty z praktykami biznesu, wieczorne imprezy – bankiety dla uczestników oraz udział w „dorosłym” forum w Krynicy.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów zakończy się 7 września. Wybrane panele dyskusyjne można śledzić na żywo na kanale Economic Forum of Young Leaders na YouTube.

(iw)

Reklama