Strona główna Twoje miasto

W Rynku działa policyjny Punkt Przyjęć Dzielnicowych

Punkt Przyjęć Dzielnicowych Nowy Sącz

Prezydent Ludomir Handzel zrealizował kolejną obietnicę wyborczą. Pod adresem Rynek 21 w Nowym Sączu, od dziś (16 lipca) mieści się  posterunek Komendy Miejskiej Policji. Remontem lokalu dla policji zajął się Wydział Inwestycji Urzędu Miasta. Mieści się w nim Punkt Przyjęć Dzielnicowych, czynny od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 20.00, czyli tzw. „sklep z policją”.

Mieszkańcy chcą być blisko policji, a policja blisko mieszkańców – mówił podczas otwarcia prezydent Ludomir Handzel. – Chciałem podziękować komendantowi Jarosławowi Tokarczykowi za to, że w tak krótkim czasie udało się nam zorganizować ten punt w centrum miasta. Mam nadzieje, że będzie to takie miejsce, gdzie mieszkańcy znajdą pomoc.

Klucze do lokalu odebrał z rąk prezydenta Ludomira Handzla, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Jarosław Tokarczyk.

Otwarcie tego punktu nie byłoby możliwe bez zaangażowania prezydenta Ludomira Handzla, który zaproponował lokal dla policji – powiedział komendant insp. Jarosław Tokarczyk. – Dzięki temu, że ten punkt powstał w Rynku, mieszkańcy będą mogli podejść i załatwić bardzo dużo spraw. Będzie można dowiedzieć się również jakie imprezy i spotkania organizuje policja czy zgłosić procedurę niebieskiej karty. Mam nadzieje, że ten kontakt ze społeczeństwem będzie bliższy i każdy będzie mógł spotkać w centrum policjanta z którym będzie można porozmawiać. 

Lokal o powierzchni 30 metrów kwadratowych składa się z poczekalni, pomieszczenia biurowego z aneksem socjalnym oraz toalety. Powstanie „sklepu z Policją” zapowiadał w styczniu Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. Umowę z wykonawcą podpisano 6 maja, a pomieszczenia oddano 5 czerwca. Wartość inwestycji to kwota 83684, 97 zł brutto.

W otwarciu wzięli również udział radny Krzysztof Ziaja, dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poręba, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poremba, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Setlak, dyrektor Wydziału Organizacyjno Administracyjnego Michał Sach oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu podinsp.  Adam Bukański.

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl