Wakacje last minute

Pierwsze tygodnie po zakończeniu polskiego lata to nadal dobry czas na urlop za granicą. Wakacje last minute nie muszą być nudne – zamiast oczywistych kierunków, jak Hiszpania, Grecja czy Włochy, można wybrać odwiedziny na innym kontynencie i poznać odmienne od europejskiej kultury.

1. Malediwy
2. Dubaj
3. Tajlandia
4. Cypr

Aby wakacje last minute poza sezonem były udane, trzeba uważnie wybrać kierunek wyjazdu. Najważniejsza jest pogoda, trzeba więc skupić się na destynacjach, w których lato trwa długo, a temperatury i brak opadów zapewnią komfortowy wypoczynek.

Malediwy

Malediwy, a właściwie Republika Malediwów, to niewielkie państwo wyspiarskie i prawdziwy raj turystyczny. Temperatury przez cały rok utrzymują się w przedziale 25-32°C, chociaż w okresie od kwietnia do grudnia notuje się tam zwiększone opady deszczu – należy więc bacznie śledzić pogodę. Malediwy przyciągają turystów z Polski swoją egzotyką – niespotykana w naszym kraju roślinność, w tym palmy kokosowe lub bananowce, oraz lazurowe wody i rafa koralowa razem tworzą obraz jak z bajki. Kropką nad i jest doskonale przygotowana infrastruktura turystyczna  i możliwość nurkowania.

Dubaj

Zjednoczone Emiraty Arabskie i ich najsłynniejsze miasto – Dubaj, to od wielu lat niezwykle popularny kierunek wakacyjnych podróży. Jadąc do Dubaju trzeba jednak pamiętać, że jest to miasto ortodoksyjnych muzułmanów, dlatego wiele zachowań jest surowo zakazanych. Podczas zwiedzania niektórych zabytków trzeba zwrócić szczególną uwagę na swój strój – kobiety powinny mieć zakryte ramiona oraz, podobnie jak mężczyźni, nogi. Większa wolność panuje na prywatnym terenie hoteli – tam można bez problemu nosić kuse stroje kąpielowe oraz pić alkohol.

Tajlandia

Tajlandia to kolejne, warte odwiedzenia państwo azjatyckie. Na wycieczki do tego kraju z https://dreamtours.pl/wakacje/tajlandia powinni zwrócić szczególną uwagę miłośnicy aktywnego wypoczynku – sportów wodnych i wspinaczki skałkowej. Na turystów czekają uśmiechnięci i przyjaźni mieszkańcy, którzy są dobrze przygotowani na przyjęcie zagranicznych gości. W Tajlandii można obcować z kulturą buddyjską, spróbować egzotycznej, wyrafinowanej, miejscowej kuchni oraz odpocząć na białym piasku przy krystalicznie czystych wodach oceanicznych.

Cypr

Chociaż Cypr jest państwem europejskim, to jego specyficzna kultura znacznie odbiega od standardów starego kontynentu. Mieszanka wpływów greckich i tureckich sprawia, że ten kraj zachwyca nie tylko mentalnością mieszkańców, ale również kuchnią i architekturą. Na Cypr można wybrać się z dziećmi – to jedno z najbezpieczniejszych europejskich państw!
(materiał promocyjny)