Strona główna Twoje miasto

Wejdzie na szczyt aby zebrać pieniądze dla Tomka

wspinamy się dla TomkaNa początku czerwca obejrzałem w telewizji TVN reportaż o Tomku Brzeskim, w którym stacja poinformowała, że 1 kwietnia 2017 roku w czasie zawodów skiturowych w Tartach miał bardzo poważny wypadek. Do 9 maja był w śpiączce farmakologicznej.

Od razu zastanawiałem się jak mogę pomóc, więc postanowiłem skontaktować się z kilkoma przedsiębiorstwami z rejonu Nowego Sącza i zaproponować zawarcie umowy dżentelmeńskiej o następującej treści: jeśli przejdę w jeden dzień całą Orlą Perć oraz zdobędę najwyższy szczyt w Polsce czyli Rysy to po drugiej stronie powstanie świadczenie, którego treścią będzie wpłata umówionej pomiędzy nami kwoty pieniężnej na konto fundacji ,,Fundacja na ratunek” która prowadzi zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitacje dla Tomka Brzeskiego.

Po około 2 tygodniach do akcji przystąpiło sześć firm: Polskie Koleje Linowe, Wyższa Szkoła Biznesu z Nowego Sącza, Fakro, Zet Transport, Wiśniowski oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Nowego Sącza. Firmy te wyraziły zgodę na udostępnienie w mediach informacji o uczestnictwie w tym przedsięwzięciu.

Wszystkie te przedsiębiorstwa zadeklarowały wpłacić pieniądze na konto fundacji, jeśli przejdę następującą trasę:

zaczynam z Kasprowego Wierchu, następnie czerwonym szlakiem będę kierował się słynnym odcinkiem Orlej Perci do przełęczy Krzyżne mijając po drodze Świnicę, Zawrat,Kozi Wierch oraz Granaty. Kolejno żółtym szlakiem zejdę do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów, tam krótki odpoczynek. Później niebieskim szlakiem do schroniska Morskie Oko by następnie czerwonym szlakiem zdobyć szczyt Rysy. Na Rysach odpoczynek i z powrotem do Morskiego Oka.

Startuję w najbliższą środę t.j 9 sierpnia z Kasprowego. Przejście całej trasy zajmie mi około 12-15 godzin, wszystko będzie zależeć od pogody, która w górach jest bardzo zmienna. mam nadzieję jednak, że pogoda dopisze i wywiążę się z umowy. Na dzień dzisiejszy pogoda zapowiada się wspaniale, co ważne bez deszczu i burz.

Dlaczego taka forma? Bo góry są wielką miłością Tomka jak i moją!

nadesłał Maciej Starowicz z Krakowa

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.