Strona główna Kultura i imprezy

„Wesele” Wyspiańskiego w interpretacji Rawickiego Teatru Komedii na scenie MOK

W dniu 7 czerwca br. (czwartek) br. o godz. 19.00 na dużej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu – Al. Wolności 23 – będzie można zobaczyć „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu aktorów Rawickiego Teatru Komedii.

Wydarzenie to jest efektem nawiązania współpracy kulturalnej pomiędzy nowosądeckim MOKiem i Domem Kultury w Rawiczu. Przed kilkoma dniami Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego zagrał w Rawiczu swój najnowszy spektakl – farsę Neila Simona „Per procura”, teraz z rewizytą do Nowego Sącza przyjeżdża Rawicki Teatr Komedii.

Zespół ten powstał z zapotrzebowania mieszkańców małego miasta Rawicza na realizację teatralnej rodziny. Skupia w niej różne pokolenia, różne profesje i różne temperamenty.

Wesele jest drugą premierą tej kompanii teatralnej. Założeniem reżysera nie było wystawienie folklorystycznej laurki na podstawie klasyki. RTK zrealizował spektakl poszukujący współczesnych odniesień w dotkliwie aktualnym materiale literackim. Najważniejszym elementem rawickiego Wesela będzie zabawa i że będzie się działo.

Reżyserem Rawickiego Teatru Komedii jest Dariusz Taraszkiewicz: aktor i śpiewak, reżyser. Absolwent: Akademii Muzycznej we Wrocławiu i PWST w Krakowie. Autor sztuk, menedżer kultury i reżyser. Od 2015 r. Dyrektor Domu Kultury w Rawiczu.

Bilety na spektakl (w cenie 15 zł) można zarezerwować i kupić w sekretariacie MOK – Al. Wolności 23 – w godz. 8.00 – 16.00 (tel. 18 443 89 59, wewn. 20). Zapraszamy.

tekst przygotowany przez organizatorów

Wesele Wyspiańskiego Rawicki Teatr Komedii w Nowym Sączu

Reklama