Strona główna Wiadomości

Wiadomo już, jaką wybrano aplikację do opłacania postoju w Strefie Płatnego Parkowania

Zarządzająca Strefą Płatnego Parkowania komunalna spółka Sadecka Infrastruktura Miejska wybrała mało rozpowszechnioną aplikację smsAdminPark do umożliwienia kierowcom zapłaty za postój za pomocą smartfonów. Za kilka tygodni w sądeckich parkomatach będzie można zapłacić również kartami zbliżeniowymi a nie jak do tej pory wyłącznie bilonem.

Wprowadzenie bezgotówkowych możliwości opłat zażądał od SIM Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu, który odpowiada za organizację zarządzania parkingami i zleca to innym podmiotom. Sądecka Infrastruktura Miejska chcąc nie chcąc musiała zastosować się do wytycznych i zapowiedziała wprowadzenie innowacji (na sądeckim podwórku) z początkiem kwietnia br.

SIM właśnie zamówiła za 285 tys. zł – w trybie z wolnej ręki – dostawę czytników kart zbliżeniowych oraz systemu opłat za pomocą telefonów komórkowych o nazwie smsAdminPark. Ten tryb spółka tłumaczy tym, że na ulicach Nowego Sącza stoją już parkomaty wyprodukowane przez wybranego wykonawcę, czyli firmę „Dejw” z Łososiny Górnej koło Limanowej. „Tylko Wykonawca, jako producent parkomatów i oprogramowania z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze może wykonać przedmiot zamówienia tak, aby żądana przez Zamawiającego modernizacja Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Sączu mogła zostać zrealizowana” – wyjaśnia SIM w ogłoszeniu o udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki.

W ciągi kilku najbliższych tygodni „Dejw” dostarczy m.in. 45 czytników do kart PayPass/PayWave, zamontuje je i odpowiednio oznaczy parkomaty. Wprowadzi także system kontroli opłat dokonywanych za pomocą aplikacji smsAdminPark.

Fragment głównej strony aplikacji smsAdminPark

Aplikacja na smartfony wybrana przez SIM jak do tej pory używana jest do opłacania parkowania tylko w kilku miastach w Polsce. Kierowcy mogą z niej korzystać w Koszalinie, Kamiennej Górze, Nowym Targu oraz Limanowej. Liczba użytkowników, którzy ściągnęli smsAdminPark przekroczyła dotąd 1000. Na jej temat wystawiono dopiero 13, w większości pozytywnych, opinii. Średnia ocen w sklepie GooglePlay wynosi 4,6 (na możliwą maksymalnie piątkę). Aplikacja dostępna jest wyłącznie dla użytkowników systemu operacyjnego Android.

Aby zapłacić z jej pomocą za postój trzeba będzie utworzyć konto w systemie i wpłacić dowolną kwotę pieniędzy. Doładowanie konta jest możliwe m.in. przez szybki przelew internetowy lub e-wallet. Gdy mamy już środki możemy opłacać postój jednym kliknięciem w aplikacji lub za pomocą sms-a. Zakończenie postoju odbywa się na żądanie lub automatycznie po ustalonej liczbie godzin.

O problemach związanych z funkcjonowaniem Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Sączu czytaj również:

SIM za ćwierć miliona złotych wydzierżawi parkometry. Te, co stoją już od pięciu lat i przyjmują tylko monety

Za parkowanie wkrótce zapłacimy kartą? MZD daje zarządcy czas do końca marca

(JO)

Reklama