Strona główna Wczoraj i dziś

Wiadukt kolejowy nad ulicą Węgierską

Reklama
wiadukt kolejowy nad ul. Węgierską
Wiadukt nad ul. Węgierską w Nowym Sączu, lata 50. Fot. archiwum prywatne / Twój Sącz

Wiadukt kolejowy nad ulicą Węgierską w drugiej połowie lat 50. XX w. Na torach linii kolejowej z Nowego Sącza do Krynicy pociąg prowadzony przez parowóz Ty2/Ty42 – niemiecką lokomotywę, eksploatowaną po wojnie przez PKP.

Nowy Sącz wiadukt kolejowy ul. Węgierska
Nowy Sącz. Widok z ul. Podmłynie na wiadukt kolejowy nad ul. Węgierską. Stan ze stycznia 2018. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Zdjęcia zostały wykonane z ulicy Podmłynie. Widoczne zabudowana za wiaduktem to domy przy ul. Okrzei. Na zdjęciu współczesnym widzimy elektrowóz EU07 prowadzący skład “Malinowski” PKP Intercity do Krynicy-Zdrój.

Fragment ulicy Podmłynie, w głębi wiadukt kolejowy nad ul. Węgierską. Fot. archiwum prywatne / Twój Sącz

Na kolejnej fotografii z przełomu lat 50. i 60. widzimy fragment ulicy Podmłynie w szerokiej perspektywie, z widocznym wiaduktem oraz zabudowaniami ulic Węgierskiej i Chałubińskiego (po lewej) oraz Okrzei (w głębi, po środku fotografii).

Widok spod wiadukt kolejowego na ul. Węgierską. W głębi zabudowania ul. Piramowicza. Fot. archiwum prywatne / Twój Sącz

Powyższa fotografia to widok spod opisywanego wiaduktu kolejowego w stronę ulicy Piramowicza. Widoczna m.in. charakterystyczna sylwetka Szkoły Podstawowej nr 9 (polecamy zdjęcia tej okolicy w tekście Piramowicza z asfaltem i bez).

Na koniec zdjęcie na którym nie widać wiaduktu (jest za zakrętem w lewo), ale pokazuje dojazd do niego od strony Starego Sącza. Po prawej stronie jest wjazd w ulicę Piramowicza, z drogowskazem “Krynica”. To prawdopodobnie początek lat 60.

Nowy Sącz, początek lat 60. Ulica Węgierska na skrzyżowaniu z ul. Piramowicza. Fot. archiwum prywatne / Twój Sącz

(jm)

Reklama