Strona główna Twoje miasto

Wirtualne spacery w miejscach kultu Maryjnego. Na mapie jest też Nowy Sącz

szlakmaryjny Nowy Sącz

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w ramach projektu „Światło ze Wschodu”, realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja, zrealizował spacery wirtualne w miejscach kultu Maryjnego.

Zastosowanie techniki fotografii sferycznej, umożliwiającej pełny podgląd miejsca on-line wraz z bogatym wyborem funkcji interaktywnych umożliwia efektowne współistnienie materiałów archiwalnych połączonych ze współczesnym obrazem, tworzy panoramy wzbogacone o materiały multimedialne oraz fotografie i teksty. Opracowanie multimedialne ułatwia dostęp do historii poszczególnych miejsc, często na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Zdjęcia wykonano w 28 obiektach na terenie Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego oraz Kraju Preszowskiego na Słowacji. Panoramy dostępne są w języku polskim, słowackim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz Międzynarodowym Języku Migowym.

Spacery dostępne są pod adresem www.szlak.maryjny.pl

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest jednym z partnerów projektu flagowego realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja. „Światło ze Wschodu” to projekt, którego liderem jest Kraj Preszowski, wspierany przez dwunastu partnerów z Polski i Słowacji. Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych – miejscach kultu Maryjnego. Projekt został zainspirowany średniowiecznym szlakiem pielgrzymkowym Camino de Santiago, prowadzącym do katedry św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela. Przebieg szlaku pozwoli na prezentację walorów historyczno-przyrodniczo-kulturowych regionu oraz zwróci uwagę na religijną tożsamość polsko-słowackiego pogranicza.

tekst nadesłany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego
im. Jana Pawła II w Krakowie

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama