Strona główna Twoje miasto

Wkrótce “Bezpieczne Ferie 2015”

Reklama
Bezpieczne Ferie 2015
Konferencja prasowa poświęcona tegorocznej edycji “Bezpiecznych ferii”. Fot. Urząd Miasta w Nowym Sączu

W poniedziałek 16 lutego koncertem w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zostaną zainaugurowane “Bezpieczne Ferie 2015”. Podczas koncertu wystąpią soliści i zespoły z Pałacu Młodzieży oraz Miejskiego Ośrodka Kultury.

O szczegółach organizowanych w okresie ferii wydarzeń poinformował podczas konferencji prasowej w sądeckim ratuszu Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta miasta, a także Milenia Małecka-Rogal. Kwestie bezpieczeństwa przedstawił podinsp. Krzysztof Chochliński, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W programie tegorocznych “Bezpiecznych Ferii” znajdzie się wiele atrakcji, które z pewnością ucieszą najmłodszych mieszkańców Nowego Sącza: codzienne wyjazdy na narty do Stacji Cieniawa Ski, kuligi zorganizowane wspólnie ze stanica harcerską w Kosarzyskach, zajęcia sportowo-rekreacyjne w obiektach MOSIR (kryta pływalnia,sztuczna ślizgawka przy ul. Nadbrzeżnej i na płycie Rynku, hala sportowa, ścianka wspinaczkowa), zajęcia strzeleckie na Strzelnicy LOK, zajęcia w kręgielni ATOM, zajęcia w salach zabaw (Bajkoland, Mały Robinson, Ufoland), zajęcia fitness – nauka tańców latino – Latunga.

Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych organizuje w okresie ferii zawody sportowe.

Kino Helios podjęło w tym roku współpracę z Urzędem Miasta i proponuje atrakcyjne seanse filmowe:

– 18.02, godz. 9.00 „Paddington”
– 20.01, godz. 9.00 „ Pingwiny z Madagaskaru”
– 23.02, godz. 9.00 „Królowa Śniegu 2 „
– 25.02, godz. 9.00 „Serce serduszko”

Dodatkowo Kino Helios przedstawiło ofertę bezpłatnego udziału dzieci z rodzin najuboższych (wytypowanych przez MOPS) w codziennych seansach filmowych (po dwa seanse każdego dnia). Z niespodzianki skorzysta w sumie 60 dzieci z terenu miasta Nowego Sącza. W przerwie między seansami dzieci skorzystają również z przygotowanych posiłków.

Pałac Młodzieży na tegoroczne ferie przygotował nową ofertę, w której znajdują się różnorodne formy zajęć warsztatowych: „Karnawałem przez Europę”, „Bal maskowy”, „Gimnastyka ciała i umysłu”, „W świecie dzikiego Zachodu”, „Plastyka dla każdego”, „W świecie baśni”, „Popatrzmy w Kosmos”, „Jestem poliglotą”, “Taneczne kroki”, „Moje spotkanie ze sztuką”.

Zapisy grup z przynajmniej dziennym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 18 442-07-32. Godzina zebrania grup na zajęcia w czasie nieprzekraczalnym: 9:45 – 10:15.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na projekcje spektakli teatralnych dla najmłodszych w Sali kameralnej: „Calineczka” – Grupa Teatralna “Cudoki-Szuroki”, “Królewna Śnieżka i Krasnoludki” – Grupa Teatralna “Cudoki-Szuroki”, “Smok Wawelski. Inna historia” – Teatr NSA.  Dodatkowo w popularnym MOK-u odbędą się warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat, zajęcia plastyczne, warsztaty rytmiczno-wokalne dla dzieci w wieku od 6-10lat

Klub sportowy Evan włączył się w tym roku w organizację akcji proponując codzienne zajęcia sportowe od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 11.30 w Sali sportowej przy ul. Grybowskiej 1 (dawny budynek Straży Pożarnej).

Nowością w programie tegorocznej akcji “Bezpieczne Ferie” są Gry Miejskie organizowane przez Stowarzyszenie Szersze Horyzonty. Dotyczyć będą wiedzy o Nowym Sączu i połączone będą z poczęstunkiem i spacerami po mieście wraz z przewodnikiem.

Ofertę dla młodych czytelników przygotowała również Sądecka Biblioteka Publiczna – oddział dla dzieci przy ul Lwowskiej, który zaprasza dzieci z młodszych klas szkół podstawowych do uczestnictwa w specjalnie przygotowanym programie zajęć feryjnych. Każdego dnia inna przygoda, w której oprócz zajęć literackich, gier i zabaw edukacyjnych czekać będzie na małych uczestników to, co lubią najbardziej, czyli zajęcia plastyczne z nagrodami i poczęstunkiem.

Komenda Miejska Policji jak każdego roku zaprasza na dni otwarte Komendy, 18 i 25 lutego 2015 rok. Zapisy : tel. 18 442 43 24, 18 442 43 28.

W tym roku ponownie zapraszamy na zajęcia zorganizowane przez Zespół Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego. Będą to zajęcia artystyczne związane z projektowaniem odzieży i wykonywaniem m.in. ozdób filcowych oraz zajęcia dziennikarskie. Na warsztaty zapraszamy młodzież zwłaszcza ze szkół gimnazjalnych.

Na zakończenie ferii 27 lutego w obiekcie krytej Pływalni MOSiR odbędą się zawody pływackie o Puchar “Bezpiecznych Ferii”.

Zapisy na zajęcia w ramach “Bezpiecznych Ferii 2015” odbywają się w zarządach osiedli, świetlicach środowiskowych, a także placówkach będących partnerami akcji.

Wszelkie dodatkowe informacje w Centrum Informacji Wakacyjnej tel. 442-05-19, 443-62-85. w godzinach 7:30-15:30.

tekst przygotowany przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza

bezpieczne ferie 2015

Reklama