Strona główna Twoje miasto

Wkrótce Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Reklama
giełda szkół
Ubiegłoroczna Giełda. Fot. Urząd Miasta Nowego Sącza

Prezydent Miasta Nowego Sącza serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas trzecich gimnazjów wraz z opiekunami oraz wszystkich zainteresowanych na doroczną Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych. Wydarzenie odbędzie się 18 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej w godzinach 10:00–14:00.

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowym Sączu to doskonała okazja zdobycia wiedzy dla osób, które nie są jeszcze zdecydowane co do wyboru dalszej drogi edukacyjnej. Giełda stwarza możliwość zapoznania się z przygotowaną przez sądeckie szkoły ofertą, na rok szkolny 2015/2016 w zakresie liceów ogólnokształcących, techników oraz zasadniczych szkół zawodowych, a także publicznych placówek oświatowych działających na ich rzecz.

Każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać z nauczycielami, uczniami wybranej szkoły, poznać jej osiągnięcia, plany na przyszłość, a także zaznajomić się – co jest niezmiernie ważne – z kryteriami rekrutacyjnymi.

Ponadto, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z dyrekcją szkoły, każda zorganizowana przez gimnazjum grupa uczniów, będzie mogła zwiedzić wybraną szkołę, zobaczyć specjalistyczne sale dydaktyczne czy warsztatowe oraz zapoznać się z jej zapleczem sportowym.

tekst przygotowany przez Urząd Miasta Nowego Sącza