Strona główna Kultura i imprezy

Wkrótce IV Kongres Kultury Regionów

Reklama

IV kongres kultury regionów

Serdecznie zapraszamy do Nowego Sącza na IV Kongres Kultury Regionów, który odbędzie się w dniach od 16 do 19 października br.

Tematem IV Kongresu Kultury Regionów jest szczególny rodzaj relacji, której coraz bardziej brakuje we współczesnym świecie, choć pozornie mamy jej w nadmiarze. W istocie rzeczy otrzymujemy jednak namiastkę imitującą nieudolnie zarówno rytualne bogactwo, jak też głęboko duchowy cel owej relacji.

UWODZENIE. Chcemy zaproponować pogłębioną refleksję nad filozoficznym, a przede wszystkim kulturowym znaczeniem tego pojęcia. Bo ważne jest pytanie: czy dla przesyconych plastikową komercją współczesnych ludzi kultura tradycyjna może być zaczynem odrodzenia prawdziwych, spontanicznych więzi społecznych?

W programie IV Kongresu Kultury Regionów wykłady z udziałem specjalistów, warsztaty oraz wydarzenia towarzyszące. Do tej pory w każdej edycji kongresu brało udział ponad 300 uczestników – regionalistów, znawców, miłośników i twórców kultury, artystów i naukowców, kierowników oraz instruktorów zespołów folklorystycznych z całej Polski.

Kultura regionów to kultura wspólnot, które tworzone są przez ludzi identyfikujących się ze swoim miejscem na ziemi – jego historią, krajobrazem i specyficznym uniwersum symbolicznym. Relacje między członkami wspólnot oraz relacje między samymi wspólnotami przesądzają o rozwoju regionów i jakości życia ich mieszkańców. Zapraszam na IV Kongres Kultury Regionów, podczas którego w tradycyjnej kulturze będziemy poszukiwać wzorców pomocnych przy nawiązywaniu współczesnych relacji między ludźmi i w budowaniu wspólnoty – Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

2 października ruszyła rejestracja na stronie: www.kultura-regionow.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

tekst nadesłany przez organizatorów
Reklama