Strona główna Kultura i imprezy

Wkrótce Jarmark Bożonarodzeniowy – zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2018

Reklama

14 grudnia na Rynku rozpocznie się tygodniowy Jarmark Bożonarodzeniowy. To dokończenie projektu “Kolorowe Jarmarki”, który zwyciężył w zeszłorocznym głosowaniu mieszkańców nad Budżetem Obywatelskim Nowego Sącza.

Projekt „Kolorowe Jarmarki – Nowosądecki smak i regionalny klimat świąt – organizacja targów świątecznych na sądeckim rynku” zdobył 1445 ważnych głosów w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego miasta. Był to najlepszy wynik ze wszystkich 22 projektów zadań ogólnomiejskich i dzielnicowych, na które głosowano w 2017 roku (do realizacji w roku 2018).

Jak podkreślili pomysłodawcy projektu, „celem organizacji jarmarków jest przybliżenie i prezentacja tradycji oraz bogatego dorobku kulturalnego związanego z obydwoma świętami. Dodatkowo to wspaniała forma promocji produktów lokalnych oraz okazja do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców”. Koszt obu wydarzeń szacowano przy składaniu projektu do BO na około 270 tys. zł.

Pierwszą częścią projektu były marcowe targi wielkanocne. Dokończeniem jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpocznie się 14 grudnia (piątek). Do 20 grudnia na odwiedzających Rynek będą czekać rękodzielnicy, artyści i twórcy ludowi, sprzedający swoje wyroby z motywami świątecznymi. Ponadto będzie można popróbować potraw i przysmaków kojarzących się z Bożym Narodzeniem. Jedną z atrakcji ma być Kolejka Świętego Mikołaja (w dniach 14 – 16 grudnia).

W czasie Jarmarku – 16 grudnia, odbędzie się Sądecki Opłatek, podczas którego Prezydent Miasta Nowego Sącza złoży życzenia świąteczno-noworoczne mieszkańcom miasta oraz zaprosi do świątecznego poczęstunku. Będą organizowane wówczas gry, zabawy i różnego rodzaju animacje dla dzieci, a o oprawę artystyczną zadba Miejski Ośrodek Kultury.

(iw)

Jarmark Bożonarodzeniowy Nowy Sącz