Strona główna Kultura i imprezy

Wkrótce na rynku „Kolorowe Jarmarki” – zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2018

Kiermasz wielkanocny „Kolorowe Jarmarki” odbędzie się na rynku między 22 a 28 marca. Projekt, obejmujący także kiermasz bożonarodzeniowy, zwyciężył w ubiegłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza 2018.

Projekt „Kolorowe Jarmarki – Nowosądecki smak i regionalny klimat świąt – organizacja targów świątecznych na sądeckim rynku” zdobył 1445 ważnych głosów w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego miasta. Był to najlepszy wynik ze wszystkich 22 projektów zadań ogólnomiejskich i dzielnicowych.

Przypomnij sobie wyniki Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza 2018 – te zadania będą realizowane w tym roku

Szacunkowy koszt projektu to około 270 tys. zł. Zakładał on przygotowanie programu artystycznego, który towarzyszył będzie kiermaszowi w okresie świąt Wielkanocnych (od 22 do 28 marca) i Bożego Narodzenia (od 17 do 23 grudnia). W okresie wielkanocnym będą to głównie: degustacje potraw wielkanocnych połączone z pokazami zdobienia wypieków oraz przygotowania palm wielkanocnych oraz tradycyjne śniadanie dla mieszkańców miasta. W okresie Bożego Narodzenia będą to: degustacje potraw, kiermasz potraw i ozdób świątecznych atrakcje dla najmłodszych w tym m.in. loteria świąteczna oraz spotkanie wigilijne dla mieszkańców. Jarmarkom towarzyszyć będą występy lokalnych grup artystycznych.

Jak podkreślili pomysłodawcy projektu, „celem organizacji jarmarków jest przybliżenie i prezentacja tradycji oraz bogatego dorobku kulturalnego związanego z obydwoma świętami. Dodatkowo to wspaniała forma promocji produktów lokalnych oraz okazja do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców”.

Urząd Miasta Nowego Sącza, który ma za zadanie zrealizować projekt, zaprasza wytwórców regionalnych wyrobów artystycznych i użytkowych, przedmiotów sztuki, kuchni regionalnej, produktów spożywczych, lokalnych organizacji i przedsiębiorstw związanych z regionem. Zgłoszenia wystawców przyjmowane są pod numerem telefonu (018) 471 00 37.

Kiermasz Wielkanocny rozpocznie się w czwartek (22 marca) i potrwa do środy (28 marca). Sądeczanie będą mogli odwiedzać wielkanocne stragany w godzinach od 10:00 do 18:00.

(iw)

Kolorowe Jarmarki

Reklama