Strona główna Wiadomości

Wkrótce remonty odcinków Bulwaru Narwiku oraz ulicy Krakowskiej

wkrótce remont Bulwaru Narwiku
Nawierzchnia Bulwaru Narwiku powinna być wkrótce wyremontowana. Fot. TK / Twój Sącz

Wkrótce powinny się rozpocząć remonty nawierzchni odcinków ulicy Krakowskiej i Bulwaru Narwiku. Prace zostaną wykonane przed planowanym na połowę maja zakończeniem budowy mostu heleńskiego o ile Miasto dołoży na nie środków. Już w pierwszym z dwóch przetargów wykonawcy chcą co najmniej 300 tys. więcej niż przewidziano na sfinansowanie zamówienia.

W piątek otwarto oferty w przetargu na modernizację niespełna 500-metrowego odcinka Bulwaru Narwiku (między nowym rondem a mostem na ul. Lwowskiej). Dwóch wykonawców zaproponowało za pracę 1,01 mln zł (tańsza oferta) i 1,17 mln zł. Zamawiający – Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu – poinformował, że na sfinansowanie prac zamierza przeznaczyć 700 tys. zł.

Jeszcze nie wiadomo, jaka decyzja zostanie podjęta – czy przetarg zostanie unieważniony, czy władze miasta zdecydują o dołożeniu brakujących (co najmniej) 300 tys. zł. W pierwszym przypadku ciężko będzie zakończyć prace remontowe przed oddaniem do użytku mostu na Dunajcu (zakończenie prac przy przeprawie planuje się na połowę maja, potem jeszcze muszą zostać przeprowadzone odbiory).

Zgodnie z obecną specyfikacją przetargu na modernizację Bulwaru Narwiku, prace na tej ulicy powinny zostać wykonane do końca kwietnia br.

Natomiast 22 marca dowiemy się, jakie oferty złożą wykonawcy w drugim przetargu na naprawę ulic w rejonie budowanego mostu na Dunajcu – modernizację ul. Krakowskiej. Chodzi o 800-metrowy odcinek między nowym rondem na Helenie a granicą miasta w Chełmcu. Tu także MZD wymaga aby prace zakończyły się 30 kwietnia.

(JO)

Reklama