Strona główna Twoje miasto

Wkrótce V Sądecki Dzień Radości

Prezydent Miasta Nowego Sącza wraz z Sądeckim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu, artystą Stanisławem Szarkiem oraz Stowarzyszeniem Dla Miasta, zapraszają na happening młodzieżowy – V Sądecki Dzień Radości.

Impreza, objęta patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka, odbędzie się 5 października, ale już dziś (30 sierpnia) szczegóły wydarzenia zdradzili, podczas krótkiej konferencji prasowej w Centrum Informacji Turystycznej, dyrektor SOIK-u Czesław Baraniecki oraz artysta plastyk Stanisław Szarek.

Hasło tegorocznego V Sądeckiego Dnia Radości – Nie dołowanie a szybowanie 2018 to „Sto lat niepodległości – duma Sądeczan i powód do radości” – mówi Czesław Baraniecki.

Za stronę artystyczną przedsięwzięcia odpowiada pomysłodawca happeningu, Stanisław Szarek. – Piękno zawsze towarzyszyło Nowemu Sączowi i jego mieszkańcom. My tylko od pięciu lat chcemy to podkreślić i „zaczepiać” przechodniów, mieszkańców i zadawać im pytania, czy ta radość, która w Nowym Sączu powinna udzielać się każdego dnia i u wszystkich. Udowadniamy, że Nowym Sącz jest miejscem radosnym. To jest coś pięknego, kiedy możemy zobaczyć uśmiechy na twarzach sądeczan i nagrodzić tych, którzy do tych uśmiechów się przyczyniają – mówi Stanisław Szarek.

Stanisław Szarek
Stanisław Szarek. Fot. UMNS

Nagrody są bardzo ciekawe, bo pierwsze miejsce to przelot samolotem nad okolicami Nowego Sącza, pozostałe nagrody są może mniej „lotne”, ale równie atrakcyjne. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkim sądeczan, aby tego dnia tłumnie wyszli na ulice, by chcieli być zaczepiani przez młodzież szkół średnich Nowego Sącza, która będzie barwnie ubrana i będzie niosła ze sobą obrazy radości – zaprasza artysta.

Udział w happeningu można zgłaszać w SOIK, od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu 18 449 – 04 – 91 w godz. od 7.00 do 16.00 lub mailowo na adres: agresja@soik.pl

Happening „Sądecki Dzień Radości” to akcja profilaktyczna promująca radosny styl życia, zachęcająca młodzież do współpracy, kreatywności i wspólnego przeżywania przyjemnych emocji. Uczestnicy happeningu poprzez swój udział będą mieli okazję do zamanifestowania swojego sprzeciwu wobec agresji i przemocy występującej w ich środowisku.

Akcja skierowana jest do młodzieży szkół średnich z terenu Nowego Sącza. Miejscem przedsięwzięcia będą sądeckie Planty, ul. Jagiellońska oraz sądecki Rynek. Uczniom sądeckich szkół tego dnia będą towarzyszyć różnorodne atrakcje, w które włączani będą również przechodnie. Uczestnicząca w happeningu młodzież będzie miała okazję dobrze się bawić, m.in. poprzez udział w „Spacerze Radości”, stworzyć własne „Obrazy Radości” oraz zaprezentować zdjęcia z „Radością”.

Punktem kulminacyjnym happeningu będzie wspólny koncert oraz odczytanie radosnych powitań i życzeń dla miasta, a ponadto wręczenie atrakcyjnych nagród. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny będzie przelot samolotem nad Nowym Sączem.

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama