Strona główna Kultura i imprezy

Wkrótce XV Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”

Trzy wydarzenia zaplanowano w kolejnej edycji Wiosennego Festiwalu Artystów Piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”, który odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu w dniach 21-23 marca br. W trakcie imprezy prezentującej od 15 lat uznane sławy i wschodzące gwiazdy piosenki tym razem zobaczymy i usłyszymy Dorotę Miśkiewicz, Fisz Emade Tworzywo oraz Magdę Umer i Mumio. Sprzedaż biletów rozpocznie się 21 lutego.

W czwartek 21 marca o godz. 19:00 w MCK „Sokół” wystąpi Dorota Miśkiewicz z zespołem. Zobacz stronę internetową Artystki

Inspiracją do przygotowania programu „Lubię być szczęśliwa” były okołoliterackie przedsięwzięcia artystyczne Doroty: udział w spektaklu muzycznym Wieczorem z poezją Józefa Czechowicza i muzyką Włodka Pawlika, koncerty i płyta Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci przygotowane wraz z zespołem Kwadrofonik, ale także długoletnia muzyczna przyjaźń z Grzegorzem Turnauem.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki do wierszy Wisławy Szymborskiej  (Przy Winie),  utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego (Samba z kalendarza), Agnieszki Osieckiej (Zielono mi), Bogdana Loebla (Anna Joanna), Jeremiego Przybory (Bo we mnie jest seks), a także piosenki, których słowa napisali krakowscy poeci i przyjaciele Doroty – Grzegorz Turnau (Ale) i Michał Rusinek (Nucę, gwiżdżę sobie).

Dorota Miśkiewicz – „Lubię być szczęśliwa” – wydarzenie w serwisie Facebook

W piątek 22 marca (godz. 19:30) na scenie „Sokoła” koncert Fisz Emade Tworzywo. Fanpage Fisz Emade

Tworzywo to grupa założona przez producenta muzycznego i instrumentalistę Piotra „Emade” Waglewskiego oraz rapera i wokalistę Bartosza „Fisza” Waglewskiego (synów Wojciecha Waglewskiego, lidera zespołu Voo Voo).

Na koncercie w Nowym Sączu zespół promować będzie nową płytę „Radar” (premiera 8 marca). Jak czytamy w materiałach promocyjnych, „tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem; zarówno klasyczną  Americaną jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu Tworzywo oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem. Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to  „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach”.

Fisz Emade Tworzywo – Radar – wydarzenie w serwisie Facebook

W sobotę 23 marca o godz. 19:30 spektakl „Przybora na 102” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Magdy Umer i Mumio.

Magda Umer i Mumio – spektakl „Przybora na 102” – wydarzenie w serwisie Facebook

Bilety na XV Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki „Pamiętajcie o ogrodach” w sprzedaży od 21 lutego w kasie MCK Sokół oraz online w cenach:

21 marca – 40 zł, 35 zł, 30 zł
22 marca – 40 zł, 35 zł, 30 zł
23 marca – 45 zł, 40 zł, 35 zł
(iw)

festiwal pamiętajcie o ogrodach Nowy Sącz

Reklama