Strona główna Twoje miasto

Wojewódzki finał turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 10 drużyn z Nowego Sącza i powiatu

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 9-10 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować Małopolskę w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów w województwie małopolskim będą boiska COM COM Zone przy ulicy Ptaszyckiego 6 w Krakowie-Nowej Hucie. Przez dwa dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 118 drużyn.

W akcji zobaczymy blisko 1200 piłkarzy z 22 okręgów, którzy mają za sobą zwycięskie rozgrywki na poziomie powiatowym. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się Kraków, Nowy Sącz oraz Tarnów z okolicznymi gminami. Najwięcej, bo 43 zespoły (22 w turnieju chłopców i 21 w turnieju dziewcząt) powalczą o triumf w kategorii U-12.

Uczestnicy z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego:

U10 (chłopcy) MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „AKADEMIA PIŁKARSKA 2012” IM.WIESŁAWA SPIEGLA
U12 (chłopcy) MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „AKADEMIA PIŁKARSKA 2012” IM.WIESŁAWA SPIEGLA
U12 (dziewczęta) Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. F. Blachnickiego
U8 (chłopcy ) MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „DUNAJEC” W NOWYM SĄCZU

U10 (chłopcy) UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „SOKOLIKI” W STARYM SĄCZU
U10 (dziewczęta) UKS 3 Staszkówka Jelna
U12 (chłopcy) Szkoła Podstawowa w Cieniawie
U12 (dziewczęta) UKS 3 Staszkówka Jelna
U8 (chłopcy) Dąbrovia Wielogłowy
U8 (dziewczęta) UKS 3 Staszkówka Jelna

Finały Wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej kariery. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują selekcjonerzy młodzieżowych Reprezentacji Polski.

Piłkarzy i piłkarki gorąco wspiera Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. – Dotarliście do etapu, w którym chciały znaleźć się tysiące zawodników z innych drużyn. Nie zapominajcie jednak, że to nie koniec waszej przygody. Trzymam kciuki za wszystkich bawcie się dobrze, grajcie z uśmiechem i nie zapominajcie o postawie fair play. Najlepszych czekają niezapomniane przeżycia w Warszawie. Czekamy na was! – zachęca legenda polskiego futbolu.

Podczas Finałów Wojewódzkich kategorii U-8 zostaną wyłonione 32 najlepsze drużyny w Polsce, po dwie z każdego regionu – dziewczęca i chłopięca. Dla najmłodszych Turniej kończy się Wielkim Finałem właśnie na poziomie wojewódzkim. Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników – do lat 10 i 12 – pojadą do Warszawy na Finał Ogólnopolski. Będą tam nie tylko reprezentować region, ale przede wszystkim powalczą o awans do Wielkiego Finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie. Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

Ruch i sport to ważne elementy dzieciństwa. Dlatego Tymbark jako główny sponsor Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” już od 12 lat zachęca najmłodszych do aktywnego spędzania czasu i gry w piłkę nożną. Życzę wszystkim uczestnikom Finałów Wojewódzkich dobrej zabawy i powodzenia w rozgrywkach. Przed Wami fantastyczna przygoda, szansa zagrania na stadionie PGE Narodowym i spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej. Od 12 lat Głównym Sponsorem rozgrywek jest firma Tymbark, a Brązowym Sponsorem od ubiegłego roku jest firma Electrolux. Najważniejszym założeniem Turnieju jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci oraz wyłanianie największych talentów, które w przyszłości mogą zostać zawodowymi piłkarzami.

Jak pokazuje historia uczestników poprzednich edycji, „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to rozgrywki, od których zaczynała się piłkarska przygoda wielu byłych i obecnych reprezentantów naszego kraju różnych kategorii wiekowych. Swoje pierwsze kroki stawiali tu przyszli reprezentanci Polski, tacy jak najdroższy obecnie piłkarz w historii polskiego futbolu i ambasador Turnieju – Arkadiusz Milik, a także Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Damian Kądzior oraz Paulina Dudek, która niedawno trafiła do jednej z najlepszych żeńskich drużyn w Europie, Paris Saint-Germain.

Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Partnerem Turnieju w województwie małopolskim są firmy Lobo oraz Galicja.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

Tekst i zdjęcie nadesłane przez Polski Związek Piłki Nożnej

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama