Strona główna Wiadomości

WSB-NLU: Mamy kłopoty ale kto ich nie ma

Reklama
WSB-NLU
Ten budynek po WSB został zajęty przez komornika. Niedawno po raz kolejny był wystawiony na sprzedaż przez pośrednika – z ceną wywoławczą 3,47 mln zł. Fot. TK / Twój Sącz

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University wydała komunikat w którym dementuje „doniesienia medialne i szeptaną „informację” o charakterze pomówień i oskarżeń, które dotyczą upadku” szkoły.

„Nic nie zmieniło się w normalnym funkcjonowaniu uczelni w jej aspekcie dydaktycznym, naukowym i administracyjnym” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prorektora WSB-NLU prof dra hab. Leszka Sosnowskiego.

– Nie jest tajemnicą, że Założyciel uczelni przejął ją w stanie ogromnego zadłużenia, które uczelnia spłaca. Rzeczą najistotniejszą jest, że wartość nieruchomości będących własnością WSB-NLU i przeznaczonych do komercjalizacji wielokrotnie przekracza wartość kwoty kredytów. Stąd Uczelnia ma pełne zabezpieczenie procesu dydaktycznego – czytamy w komunikacie.

Pojawił się on kilka dni po informacjach, że część budynków szkoły zajął na poczet niespłacanego kredytu komornik. Kredyt był zaciągnięty w 2010 roku na inwestycje oraz pokrycie innych zobowiązań uczelni, a jego zastawem były nieruchomości szkoły. (więcej o tym)

Prorektor Sosnowski odnosi się także do informacji o trudnej sytuacji Parku Technologicznego MMC Brainville który był pomysłem szkoły i w połowie należy do niej (druga część jest w rękach inwestora prywatnego, skłóconego z obecnym zarządem). Termin zakończenia projektu był przesuwany już kilkakrotnie, majątek Miasteczka jest objęty nadzorem sądowym, choć obecnie trwa postępowanie wyłaniające dostawcę specjalistycznego wyposażenia o wartości 13 mln zł (o kłopotach MMC Brainville  piszemy tutaj).

Według prorektora w czerwcu br. zakończy się realizacja MMC Brainville i jego wyposażania w najnowocześniejszy sprzęt, co będzie sytuować WSB-NLU „w ścisłej czołówce uczelni o najlepszym zapleczu techniczno-informatycznym” i spowoduje, że „WSB-NLU będzie jedyną niepubliczną uczelnią w Polsce z tak nowoczesnym zapleczem IT i takim potencjałem działań high-tech”.

Szkoła zarzuca bliżej nieokreślonym osobom i instytucjom działania mające uniemożliwić dokończenie projektu Parku Technologicznego, być może nawet upadku a w związku z tym jego przejęcie. – Proszę zatem i apeluję o zachowanie dużego dystansu do napływających do Państwa informacji, gdyż najczęściej zawierają one przesadzone, niesprawdzone lub wręcz nieprawdziwe treści. Uczymy się i pracujemy, choć napływające „dramatyczne” wiadomości wprowadzają paraliżującą nerwowość. Mamy kłopoty, ale która szkoła prywatna nie ma ich obecnie. Mamy problemy, ale która dzisiaj rodzina nie boryka się z nimi – uspokaja prorektor WSB-NLU.

(JO)

komunikat WSB-NLU page 1

komunikat WSB-NLU page 2