Strona główna Twoje miasto

WSB-NLU uruchamia “wirtualne laboratorium” dla studentów

wirtualne laboratorium WSB-NLU

Wychodząc naprzeciw studentom oraz wracając do korzeni WSB-NLU jako jednej z najbardziej zinformatyzowanych uczelni w Polsce, Dział IT WSB-NLU rozpoczął wdrożenie innowacyjnego rozwiązania technologicznego o nazwie Wirtualne Laboratorium. Projekt ten ma na celu podnieść standardy oraz wygodę studiowania online poprzez udostępnienie naszym studentom stacji roboczych za pośrednictwem połączenia internetowego.

W WSB-NLU postawiono sobie za cel stanie się pierwszą uczelnią w Polsce, która poprzez wirtualne laboratorium udostępniać będzie studentom swoje zasoby. Analizując potrzeby studentów oraz diagnozując problemy, z jakimi borykali się oni dotychczas podczas studiowania online, Uczelnia postanowiła wyjść im naprzeciw.

Aktualnie z wirtualnych laboratoriów WSB-NLU korzysta oraz je testuje Akademia Drimagine, która działa w bezpośredniej współpracy z Uczelnią. Warto zwrócić uwagę, że Drimagine, tworząc grafikę i animacje 3D, poddaje sprzęt bardzo rygorystycznym testom wydajnościowym, co zapewni w przyszłości stabilność tego rozwiązania i wykluczy powstawanie jakichkolwiek błędów lub usterek, uniemożliwiających zdalną pracę przez wirtualne laboratorium.

Jakie możliwości daje dostęp do Wirtualnego Laboratorium?

  • Prekonfigurowane stanowisko laboratoryjne – z zainstalowanym oprogramowaniem oraz potrzebnymi licencjami spójnymi z komputerem wykładowcy.
  • Dzięki zastosowaniu rozwiązania hybrydowego, student może w spokoju dokończyć zaczętą podczas zajęć na uczelni pracę w domu, ponieważ ma on możliwość połączenia się z laboratorium z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do stabilnego połączenia internetowego.
  • Udostępnienie zasobów uczelni pozwala na wykonywanie przez studenta skomplikowanych obliczeń naukowych bez konieczności posiadania drogiego sprzętu.

To tylko trzy podstawowe założenia, którymi kierowaliśmy się, tworząc projekt Wirtualnego Laboratorium. Zapewniamy, że będzie ono nieustannie rozwijane oraz udoskonalane dla potrzeb przyszłych studentów, którzy zawsze będą dla nas najważniejsi – obiecuje pomysłodawca oraz twórca Wirtualnego Laboratorium WSB-NLU, szef Działu IT – Wojciech Bobak.

tekst i zdjęcie nadesłane przez WSB-NLU

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.