Strona główna Twoje miasto

WSB-NLU zaprasza do Dziecięcego Uniwersytetu I wieku

dziecięcy uniwersytet I wieku

Społeczność akademicka Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University zaprasza dzieci w wieku 6–12 lat z terenu Sądecczyzny do Dziecięcego Uniwersytetu I wieku. To już kolejny rok akademicki, a w nim wiele inspirujących spotkań z ciekawymi i wartościowymi ludźmi, którzy z pasją będą dzielić się z młodymi studentami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Celem projektu jest rozbudzanie aktywności poznawczej, popularyzacja wiedzy, utrzymanie ciekawości świata oraz skłanianie do poszukiwań własnych pasji, poprzez udział dzieci w ciekawych wykładach oraz warsztatach – mówi Agata Horodyska, koordynatorka projektu.

Zajęcia wykładowe odbywają się raz w miesiącu, zwykle w sobotnie przedpołudnia, w aulach WSB-NLU, przy ul. Zielonej 27 w Nowym Sączu. W wykładach udział biorą wszyscy zarejestrowani uczestnicy Uniwersytetu I wieku. Czas trwania wykładu to około 60 minut. W tym roku akademickim w planie:

21 października – Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

22 listopada – widowisko multimedialne Mini Potęga Informatyki

08 grudnia – International Cooking Day i „Mikołajkowe opowieści”.

12 stycznia – Na tropie Asterixa i Obelixa. Kim byli prawdziwi Celtowie?

luty – Jak zostać słynnym YouTuberem.

marzec- Elektromobilność nasza przyszłość.

kwiecień – Nie bój się przygody.

maj – Warto pomagać! Run4aSmile – międzynarodowy bieg po uśmiech.

czerwiec – wykład oraz uroczyste zakończenie roku akademickiego.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego.

Szczegółowy plan zajęć zostanie przekazany po zamknięciu zapisów. Opłata wpisowa w wys. 50 zł za cały rok – zostanie w całości przeznaczona na organizacje warsztatów/wykładów dla dzieci.

tekst i zdjęcie nadesłane przez Wyższą Szkołę Biznesu – National-Louis University

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.