Strona główna Twoje miasto

WSB-NLU zaprasza na 17. edycję International Cooking Day

Reklama

Już w sobotę 7 grudnia 2019 roku, o godzinie 12:00 w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University (hol główny, budynek C) odbędzie się 17. edycja INTERNATIONAL COOKING DAY. Event, jak co roku, przygotowany przez studentów WSB-NLU oraz gości z programu Erasmus+ pochodzących z wielu stron świata. Ten dzień to niespotykana okazja i możliwość degustacji tradycyjnych potraw z 13 krajow, m. in. Erytrei, Hiszpanii Kazachstanu, Rosji, Tatarstanu, Maroko, Nigerii, Turcji, Ukrainy, Indii, USA oraz Polski.

Jak co roku, w trakcie wydarzenia, zbierane będą środki na cele charytatywne. W tym roku całość zebranych funduszy podczas eventu będzie przeznaczona na dokończenie budowy i wyposażenie nowego domu dla Julii i Kamili Tubek. Dziewczyny cierpią na rdzeniowy zanik mięśni i muszą poruszać się na wózkach inwalidzkich. Obecnie ze swoja mamą mieszkają w wynajętym domu w Piątkowej (gm. Chełmiec), a ich dom nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rodziny nie stać na przystosowanie domu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W organizacji wydarzenia pomagają również uczniowie Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego, ponieważ obie dziewczyny związane są ze szkolą: Julia jest uczennicą ELO, a Kamila absolwentką tej szkoły. Projekt budowy domu realizuje Fundacja Renovo z Nowego Sącza.

W organizację wydarzenia włączyło się wielu partnerów, miedzy innymi: Fundacja Bezpiecznie do Celu, Dziecięcy Uniwersytet I wieku WSB-NLU, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A producent wody mineralnej Kryniczanka, Wawel S.A. , Klub Aktywnych Mam, Rada Uczelniana WSB-NLU, Projekt Zdrowie Nowy Sącz, Program Erasmus +

W czasie trwania wydarzenia będzie możliwość skorzystania z Wirtualnej Rzeczywistości, wypróbowania alko- i narko-googli. Wystąpi zespół “The Sunflowers” i Przyjaciele, który zagrają zimowo-świąteczne utwory w klimacie alternatywnego popu z elementami jazu. Wystąpią również finalisci show “Mam talent” – grupa Screamo Trickz z Nowego Sącza, zajmująca się Extreme Martial Tricks, albo po prostu – tricking.

Eventami towarzyszącymi będzie wykład dla dzieci z Dziecięcego Uniwersytetu I-go Wieku WSB-NLU, podczas którego przewidziane będą Mikołajki oraz VIII Edycja projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.

Każdy będzie mógł spotkać się ze studentami z prawie każdego kontynentu, wymienić poglądy, doświadczenie bądź po prostu porozmawiać o kulturze i obyczajach naszych przyjaciół, a co najważniejsze dołożyć cegiełkę na dokończenie budowy domu.

International Cooking Day 2019

tekst nadesłany przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama