Strona główna Wiadomości

W rok po wyborach PiS mówi o samych sukcesach na Sądecczyźnie

Nowy Sącz rok po wyborach
Konferencja prasowa w rok po wygranych przez PiS wyborach. Od lewej parlamentarzyści: Barbara Bartuś, Stanisław Kogu, Józef Leśniak. Fot. JO / Twój Sącz

W rok po wygranych wyborach parlamentarnych, działacze Prawa i Sprawiedliwości podsumowują swoją działalność w regionie. W okręgu nowosądeckim, gdzie PiS zdobył w Sejmie 8 na 10 możliwych mandatów, mówiono tylko o sukcesach.

O sprawach dotyczących całego kraju i osiągnięciach rządu PiS mówili na konferencji prasowej posłowie PiS: Barbara Bartuś i Józef Leśniak. Wspominano m.in. program 500 plus, starania o obniżenie wieku emerytalnego i likwidację umów śmieciowych. O wypełnianiu zobowiązań wobec lokalnych wyborców przekonywał natomiast senator Stanisław Kogut.

Za najważniejszą, zrealizowaną już obietnicę, senator PiS uznał przywrócenie w Nowym Sączu Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. – Udało się nam ten sukces osiągnąć dzięki ogromnej przychylności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, dzięki wiceministrowi Jakubowi Skibie oraz Komendantowi Głównemu Straży Granicznej Markowi Łapińskiemu – przypomniał senator Prawa i Sprawiedliwości. – Jeden poseł opozycji puszczał plotki, że wróci tylko nazwa a nie placówki. Dziś chciałem państwa poinformować, że placówki wróciły: w Nowym Sączu, w Gorlicach, w Piwnicznej, Zakopanem i Lipnicy Wielkiej. Co myśmy powiedzieli, tośmy osiągnęli – zaznaczył Kogut.

Jako pasmo sukcesów senator Kogut uznał szereg wizyt ministrów i przedstawicieli rządu na Sądecczyźnie. – Tu była konferencja prasowa, na którą przybyła minister Anna Zalewska i w Nowym Sączu przedstawiła na całą Polskę program dotyczący oświaty – podkreślał Kogut.

Także wizyta Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela była według senatora olbrzymim sukcesem bowiem minister już „powołuje zespół, który dopracuje ustawowo aby śliwowica weszła”. Ważna dla PiS była wizyta wicepremiera Morawieckiego (m.in. w Newagu), wiceministra Pinkasa („przedstawił plan działania służby zdrowia”). Niezwykle ważna dla parlamentarzysty PiS była także wizyta Antoniego Macierewicza na obchodach jubileuszu Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej oraz wicepremiera Glińskiego w Zakopanem („jest bardzo mocno zainteresowany tym regionem i obiecał, że jeszcze w listopadzie przybędzie na teren Nowego Sącza, Gorlic i Nowego Targu aby spotkać się z ludźmi kultury”).

Kogut docenił też wizytę jednego z ministrów Kancelarii Prezydenta RP, który uczestniczył w spartakiadzie dla osób niepełnosprawnych w Stróżach. W sobotę zaś Stary Sącz odwiedzi sam Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

– Zostały już rozwiązane sprawy linii Podłęże – Piekiełko także sprawa „Sądeczanki”, ale zostało jeszcze wiele spraw do załatwienia. Jak na 12 miesięcy – a działalność rządu 11 miesięcy – to na Sądecczyźnie jest ogromna, ogromna ilość sukcesów. Ale do rozwiązania został jeszcze problem dyspozytorni pogotowia, sanepidu, reprywatyzacji kolei linowych – mówił Kogut nie podając szczegółów.

– Powiem jedno: chcemy jeszcze wiele rzeczy zrobić dla Sądecczyzny, żeby ta Sądecczyzna się rozwijała – zadeklarował na koniec konferencji prasowej Stanisław Kogut.

Pełny zapis konferencji parlamentarzystów PiS można znaleźć na kanale YouTube Regionalnego Portalu Informacyjnego Grybów24.pl

(JO)

Reklama