Strona główna Wiadomości

Wybory 2018. Strony www i media społecznościowe kandydatów na prezydenta

Strony www i media społecznościowe kandydatów na prezydenta Nowego Sącza

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Jednym z najważniejszych kanałów komunikacji z wyborcami jest szeroko rozumiany internet. Sprawdziliśmy, czy kandydaci i ich komitety wyborcze mają swoje strony internetowe, czy funkcjonują w najpopularniejszych mediach społecznościowych i ilu zwolenników zdążyli już tam skupić. Za kilka tygodni, tuż przed wyborami, sprawdzimy jeszcze raz efekty zabiegów o pozyskanie „followersów” w sieci.

Małgorzata Belska (KWW Małgorzata Belska, Lucjan Stępień – Nowy Sącz Na Nowo). Jej strona strona internetowa to malgorzatabelska.pl Fanpage na Facebook`u @KandydatnaprezydentamiastaNowegoSacza jak do tej pory polubiło 477 osób. Na Twitterze @mbelska77 ma zaledwie 27 obserwujących. Tweety zamieszczała tylko w październiku 2015 roku, kiedy startowała w wyborach do sejmu z listy PiS.

Krzysztof Głuc (KWW Krzysztofa Głuca „Wybieram Nowy Sącz”) w sieci www ma adres krzysztofgluc.pl Na Facebook`u @glucnaprezydenta lubi aktualnie 387 osób. Głuc nie ma konta na Twitterze.

Jerzy Gwiżdż (KWW Wyborców Jerzego Gwiżdża Samorządny Nowy Sącz) wyborczą aktywność prezentuje na stronie samorzadny-nowysacz.pl Facebook`ową stronę komitetu wyborczego @samorzadny.nowysacz lubi na razie 151 osób. Prowadzony od lat fanpage polityka – Gwiżdż Jerzy Lesław @gwizdzjerzyleslaw – na którym również zamieszczane są materiały związane z kandydaturą na prezydenta miasta, „lubią” z kolei 464 osoby.

Ludomir Handzel (KWW Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla) funkcjonuje pod adresem koalicjanowosadecka.pl (nie ma osobnej strony jako kandydat na prezydenta). Fanpage @KoalicjaNowosądecka (funkcjonuje od poprzednich wyborów samorządowych) zebrał do tej pory 1313 polubień. Handzel 4 lata temu założył konto na Twitterze (@LudomirHandzel) ale zamieścił wówczas jedynie trzy wpisy i zdobył 27 obserwujących. Konto @KoalicjaNS obserwuje 76 użytkowników Twittera.

Iwona Mularczyk (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) nie ma własnej strony internetowej. Na Facebook`u aktywność związaną ze startem w wyborach prowadzi na prywatnym profilu. Aktywna na Twitterze – jej konto @MularczykIwona śledzi 319 osób.

Rafał Skąpski (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem) nie ma własnej strony www. Na Facebook`u funkcjonuje pod nazwą „Sądecka Lewica – Rafał Skąpski, kandydat na prezydenta Nowego Sącza” @sadeckalewicarafalskapski 1 września założył konto na Twitterze – @NaSacza – i ma jak do tej pory 3 obserwujących.

Leszek Zegzda (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) nigdzie nie pochwalił się stroną internetową związaną z jego kandydowaniem na prezydenta Nowego Sącza. Jego prowadzony od lat fanpage @zegzdaleszek lubi 1211 osób. Na Twitterze od 2013 roku. Konto @LeszekZegzda ma (według stanu na 4 września) 518 obserwujących.

(JO)

Reklama