Strona główna Wiadomości

Wybory 2019. Konwencja PiS z udziałem prezesa Kaczyńskiego

konwencja pis nowy sącz
Fot. facebook.com/pisorgpl

– Każda partia chce zwyciężyć, ale my możemy naprawdę uczciwie powiedzieć, że nasze zwycięstwo będzie zwycięstwem dla Polski, będzie zwycięstwem po to, by Polska mogła się rozwijać – mówił w niedzielę na konwencji swej partii w Nowym Sączu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Konwencja przedwyborcza Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w auli Wyższej Szkoły Biznesu – NLU. Uczestniczyli w niej m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, była premier Beata Szydło, marszałek województwa małopolskiego i szef regionalnych struktur partii Witold Kozłowski oraz kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu z liderem listy w okręgu nr 14 Arkadiuszem Mularczykiem.

Prezes PiS sporo mówił o przeszłości i potrzebie „prawdy o polskiej historii”. – Polacy w najstraszliwszych wojennych czasach zachowali się godnie, walczyli i zasłużyli na najwyższe pochwały, a nie pogardę i oskarżenia; chcemy by była to powszechna świadomość. Naród polski kształtowano w ten sposób, by uznawał swoją niższość i to niższość nie tylko w sensie rozwoju gospodarczego, ale także w sensie moralnym. Wmawiano nam, że ponosimy winy za wydarzenia, za które najmniejszej mierze winy nie ponosimy. Co więcej, wmawiano nam, że byliśmy oprawcami, tam gdzie byliśmy ofiarami – mówił Kaczyński.

Wspominał też o budowaniu przed laty „pedagogiki wstydu, wstydu za własny naród”. – Chcę państwu jasno powiedzieć, nasz rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy odrzucił tę politykę z całym zdecydowaniem – podkreślił prezes Kaczyński.

Podsumowując cztery lata rządów PiS, Jarosław Kaczyński stwierdził m.in.: – Wspólnie uczyniliśmy bardzo wiele, by Polska szybko się rozwijała, być może najszybciej w Europie, w każdym razie na pewno najszybciej z wielkich państw, by Polska jednocześnie stawała się nieporównanie bardziej sprawiedliwa niż przedtem, by zniknęła, albo została ograniczona nędza, w tym nędza dzieci. By można było o Polsce mówić, że jest krajem, który w pewnych dziedzinach, na przykład w dziedzinie polityki prorodzinnej jest w samej czołówce Europy. Bo my, po tych ostatnich decyzjach, 500 plus dla każdego dziecka, doszliśmy do tego, że wydajemy na cele rodzinne 4 proc. PKB, a to jest ten najwyższy poziom w Europie.

O sprawach lokalnych mówił podczas konwencji lider listy do sejmu w okręgu nowosądeckim, poseł Arkadiusz Mularczyk. Podkreślał zasługi rządu Prawa i Sprawiedliwości w przyznaniu finansowania budowy mostu heleńskiego w Nowym Sączu i zapewniał, że postępują przygotowania do dwóch najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w regionie: budowy linii kolejowej Kraków – Podłęże – Piekiełko i modernizacji szlaku do Nowego Sącza oraz budowy drogi do Brzeska i autostrady A4 tzw. Sądeczanki. – Są postępy w pracach projektowych, procedury się posuwają. Oczywiście chcielibyśmy, żeby to było szybciej, ale wszystko jest na dobrej drodze – zapewniał poseł Mularczyk.

Według Mularczyka, „musimy pomyśleć o odtworzeniu PKS-u w Nowym Sączu”; wspomniał też, że po realizacji inwestycji drogowych i kolejowych „warto pomyśleć o rozwoju i modernizacji lotniska w Łososinie Dolnej”.

(JO)

Reklama