Strona główna Wiadomości

Wybory do PE 2019. Prognoza wyników wg StanPolityki.pl

24 mandaty dla Koalicji Europejskiej wg prognozy

24 mandaty dla Koalicji Europejskiej, 20 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości, 4 dla Wiosny i 3 dla Konfederacji – tak wygląda prognoza ogólnopolskich wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, przygotowana według stanu z 20 maja przez serwis StanPolityki.pl

Natomiast w obejmującym również Nowy Sącz okręgu nr 10 prognozowany podział mandatów to 3 mandaty dla Prawa i Sprawiedliwości (na pewno dla Beaty Szydło i Patryka Jakiego oraz najprawdopodobniej dla Ryszarda Legutko). Jako „wciąż niewielkie szanse na mandat” mają według Stanu Polityki Arkadiusz Mularczyk i Dominik Tarczyński. Wcześniejsze prognozy serwisu przewidywały 4 mandaty dla PiS w naszym okręgu.

2 mandaty mają przypaść dla Koalicji Europejskiej („pewniakami” są Róża Thun i Adam Jarubas). Według prognozy mandat w okręgu nr 10 dla Wiosny trafi do pierwszego na liście Macieja Gduli. Szanse na mandat ma również „jedynka” na liście Konfederacji – Konrad Berkowicz.

StanPolityki.pl to portal analizujący politykę ogólnokrajową, bazujący na danych, badaniach oraz analizach. W prognozie wykorzystano dane pochodzące z sondaży telefonicznych i opublikowanych w ostatnich 30 dniach przez kilka firm badawczych.

(JO)

Reklama