Strona główna Z kraju

Wybory do PE w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Sondaż IBRiS dla Radia ZET

sondaż wybory w okręgu małopolsko-świętokrzyskim47,1 proc. badanych chce oddać głos na PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, co daje szansę na zdobycie 4 mandatów, podczas gdy Koalicja Europejska może liczyć na 30,1 proc. głosów i 2 mandaty – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Na mandat szansę ma także Wiosna Roberta Biedronia, która osiąga wynik 7,7 proc.

Sondażowa frekwencja w tym okręgu wynosi 49,5 proc.

Ze szczegółowej analizy IBRiS wynika, że PiS powiększy stan posiadania w porównaniu z wyborami do PE sprzed pięciu lat, a mandaty dostaną: Beata Szydło, Patryk Jaki oraz Ryszard Legutko. Walka o czwarty mandat może rozegrać się między Arkadiuszem Mularczykiem a Dominikiem Tarczyńskim.

– Z kolei z Koalicji Europejskiej dwa mandaty najpewniej przypadną Róży Thun oraz Adamowi Jarubasowi. Szanse na mandat małopolsko-świętokrzyski mają także dwa inne ugrupowania – Wiosna i Kukiz, jednak to będzie zależeć od tego, czy przekroczą próg na poziomie ogólnopolskim – dodaje Marcin Duma, szef IBRiS.

Sondaż IBRiS wykonał 27 marca 2019 roku na 1100-osobowej próbie dorosłych mieszkańców w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

materiał przygotowany przez Radio ZET
Reklama